Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uchodzi powietrze. Dziennie 0.1


virus191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 tyg temu zmieniłem oponki na letnie 195/60/15. Ciśnienie dobiłem wszędzie na 2.2. I jest mały problem. Z jednego koła uchodzi mi dziennie 0.1. Sprawdziłem koło, gwoździa czy czegoś podobnego nie ma. Pytam, bo nie wiem czy da się takie coś naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny mogą być trzy: uszkodzony zawór gómowy, rozszczelnienie między felgą a oponą lub ciało obce. Stawiam na ciało obce, może być małe i nie widzisz go a jak odpowiednio jest wbite to powoli uchodzi. Dopompuj do normalnego ciśnienia, zdejmij koło i do wody :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli da się naprawić takie coś ? 2.2 to złe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz na wulkanizacje, wkładają koło do wody i widzisz którędy ucieka powietrze. I dopóki nie jest to jakaś wielka dziura z boku opony spokojnie do naprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem tak nie sprawdzaj codziennie bo jak przykladasz manometr to zawsze ci ta 0,1 ucieknie

sprawdz se po tygodniu a jak faktycznie uchodzi to stawiam na zawor

---------- Post dopisany at 10:12 ---------- Poprzedni post napisany at 10:12 ----------

a ja ci powiem tak nie sprawdzaj codziennie bo jak przykladasz manometr to zawsze ci ta 0,1 ucieknie

sprawdz se po tygodniu a jak faktycznie uchodzi to stawiam na zawor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz na wulkanizacje, wkładają koło do wody i widzisz którędy ucieka powietrze. I dopóki nie jest to jakaś wielka dziura z boku opony spokojnie do naprawienia.

ja tez bym tu duzo nie filozofowal, kolo dobrze napompowac i do wody:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że codziennie nie sprawdzałem ciśnienia. Dobiłem na 2.2 i po 5 dniach było 1.7. Właśnie wróciłem z wulkanizacji, przesmarowali i wymienili wentyl. Całość 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...