Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głuchy stuk przy wrzucaniu wstecznego i pierwszego biegu.


KKKC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że miałem problemy z wrzucaniem biegu na odpalonym silniku plus ciężko chodzący pedał sprzęgła, postanowiłem rozebrac bestie, i teraz nie wiem co dalej bo zastanawiam sie co z dwumasem, niżej filmik, sprzęgło raczej juz u swojego kresu została jakieś 0,5 mm do nitów docisk niby dobrze wygląda delikatnie przegrzany chyba:

DSC00171.jpg

<br /><br />

DSC00172.jpg

<br /><br />

DSC00173.jpg

<br /><br />

Kupiłem łożysko igiełkowe ale raczej nie będe wymieniał bo stare wygląda bdb, a z wyjęciem troche trzeba się namęczyć, tak samo nie widać żadnego wycieku z pod uszczelniacza także to chyba odpuszcze, tylko teraz jak z tym kołem jest luz przy obracaniu, wygląda to tak że luz ok 1cm jest bez oporów moża dalej obrócić ale z oporem, jest też luz ok 1mm naciskając na krawędzie koła, ogólnie tak żle to nie wygląda, nie uśmiecha mi sie kupywac nowego koła, chyba wrzuce nowe sprzęgło i do przodu:decayed: Co o tym myslicie, ewentualnie zukup używki ale tylko ze sprawdzeniem osobistym co by gorszego nie kupic.

---------- Post dopisany 12-07-2012 at 11:47 ---------- Poprzedni post napisany 07-07-2012 at 17:39 ----------

Ok widze że nikt nic nie wie więc sam sobie odpowiem:wink: nowy komplet sachs na 390 z przesyłka założony, pedał chodzi z 3 razy lżej, sprzegło łapie juz od połowy, brak problemów z wbijaniem biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżam wątek....

Wymieniłem poduchy pod skrzynią, olej w skrzyni, uszczelkę wybieraka, drążek zmiany biegów również. Stuk jest jakby trochę mniejszy i nie zawsze występuje, jest pewna poprawa, ale to jeszcze nie to.

Do tego zauważyłem, że drugi bieg podczas jazdy na zimnym silniku wchodzi z oporem a jak się rozgrzeje powraca problem ze stukiem na 1 i R.

Sprawdziłem również co się dzieje podczas zmiany biegów z 1 na R i odwrotnie będąc w kanale.

Prawy wewnętrzny przegub w zależności od zmiany biegów próbuje się kręcić w przód lub w tył. Na lewym przegubie jest to prawie niezauważalnie. Raz zdarzyło mi się , że pomimo wbicia pierwszego biegu autko nie chciało ruszyć - skakało jak żaba ( było to tylko raz na 20 st. mrozie i dawno temu )

Podpowiedzcie coś jeszcze bo już mi ręce opadają.

Pozdrawiam.

KKKC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że u mnie się nie ślizga, łapie u dołu. Pedał sprzęgła chodzi normalnie.

Ile wynosi robocizna wymiany sprzęgła, wybrać luk czy sachs ?

Możecie zaproponować kogoś z okolic Wałbrzycha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie chce Cie namawiać na wymianę sprzęgła żeby nie było, ale na to wygląda, u mnie też sie nie ślizgało, po prostu słabo rozłancza i tyle może to powodować jeszcze zapowietrzona pompka lub wysprzęglik ale raczej to mało prawdopodobne, szczególnie że jak piszesz problem jest po rozgrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że pojawił się jeszcze jeden problem, mianowicie jak się nagrzewa silnik podczas jazdy, w czasie jak dodaje gaz pojawia się pojedynczy stuk. To samo występuje jak odpuszczam gaz - znowu stuk. Trwa to do momentu pełnego zagrzania autka. Później zaczynają się pojedyncze stuki na postoju w trakcie zmiany biegu 1-R. Zawiecha sprawdzona na szarpakach - wykluczone wahacze.

Łukasz13, chyba zdecyduję się na wymianę sprzęgła. Bo już mi raczej tylko to zostało, ew. ten wewnętrzny przegub.

Pozdr.

---------- Post dopisany 11-05-2013 at 15:45 ---------- Poprzedni post napisany 09-02-2013 at 21:30 ----------

Witam...

Autko po wymianie sprzęgła, docisku i łożyska. Pedał sprzęgła pracuje lżej, sprzęgło łapie niżej, lewarek zmiany biegów chodzi płynnie. Na razie brak zastrzeżeń.

Poobserwuję trochę i dam później znać, czy stuki, które wcześniej opisywałem ustały, na razie jest gitara.

Stare klamoty wyciągnięte z audi wyglądają następująco:

Docisk :

IMG_0800.jpgIMG_0801.jpg

Tarcza sprzęgła :

IMG_0796.jpg IMG_0797.jpg

Łożysko:

IMG_0798.jpg IMG_0799.jpg

Pozdrawiam

KKKC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...