Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wymienić pompę sprzegla?


talesbite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie; jak najszybciej wymienic pompke sprzegla?

Wiem jak sie dobrac do samej pompki od wewnatrz.

Natomiast przewody z plynem to od spodu, czy od gory przy silniku?

No i jak pozniej odpowietrzyc pompke? Zaczac od tylnich hamulcow, czy gdzies indziej jest odpowietrznik do pompki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompka jest przykręcona na 2 śruby 10 chyba (1,8T q) odkręcasz je i masz pąpkę w rękach, która trzyma sie na przewodzie hydraulicznym miekkim. Zapewne odkręca sie z pompki ten przewód . Wkręcasz nowy i montujesz w odwrotne kolejności.

Z boku jest odpowietrznik taki jak w hamulcach, pompujesz pedałem i odpowietrzasz.

Jak zrobisz podmiankę szybko to nie zapowietrzysz hamulców. A jak zapowietrzysz to wystaczy odkręcić odpowietrznik od zacisku najdalszy od pompy abs i poczekać płyn sam będzie leciał.

---------- Post dopisany at 15:29 ---------- Poprzedni post napisany at 15:29 ----------

U mnie pompka jest przykręcona na 2 śruby 10 chyba (1,8T q) odkręcasz je i masz pąpkę w rękach, która trzyma sie na przewodzie hydraulicznym miekkim. Zapewne odkręca sie z pompki ten przewód . Wkręcasz nowy i montujesz w odwrotne kolejności.

Z boku jest odpowietrznik taki jak w hamulcach, pompujesz pedałem i odpowietrzasz.

Jak zrobisz podmiankę szybko to nie zapowietrzysz hamulców. A jak zapowietrzysz to wystaczy odkręcić odpowietrznik od zacisku najdalszy od pompy abs i poczekać płyn sam będzie leciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Z boku jest odpowietrznik taki jak w hamulcach, pompujesz pedałem i odpowietrzasz.

Z boku czego?

Na samej pompce jest odpowietrznik?

I rozumiem, ze wszystko wymieniam wewnatrz pod kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wymieniasz w kanale. Wysprzęglik wkręcony jest w dzwon skrzyni.

Na wysprzęgliku masz odpowietrznik z identycznym kapselkiem jak w zacisku hamulcowym.

---------- Post dopisany at 15:53 ---------- Poprzedni post napisany at 15:53 ----------

Wszystko wymieniasz w kanale. Wysprzęglik wkręcony jest w dzwon skrzyni.

Na wysprzęgliku masz odpowietrznik z identycznym kapselkiem jak w zacisku hamulcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...