Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyn po uderzeniu?


xXxMAROKOxXx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem i nie wiem czy piszę we właściwym dziale.. Wczoraj podczas wyjazdu z pracy niestety zjezdzałem z wysokiego krawężnika... Cofałem, po zjechaniu już 3 kołami (zjeżdzałem pod kątem) usłyszałem uderzenie w krawężnik, zjechałem na drogę i stanąłem, żeby zobaczyć czy może hokej urwany.. Ale ku mojemu zdziwieniu spod silnika lał się jakiś płyn.. Poszło go naprawdę sporo, leciał z okolic prawego progu między kołem a wydechem... Tak to mogę opisać. Wystraszyłem się, zgasiłem samochód, zadzwoniłem po znajomego wziął mnie na hol do garażu, wjechałem tam na kanał zobaczyłem, że sporo rzeczy jest mokrych ale było to świeżo po deszczu.. Sprawdziłem czy są wszyskie płyny i oleje i wszystko się zgadzało, jedynie płynu chłodzącego było trochę mniej niż wartość optymalna (dawno nie sprawdzałem a sporo jeżdżę). Samochód normalnie odpala, jeździ, nie ma problemów. Teraz nasunęło mi się pytanie, czy poprzez uderzenie (uderzyłem metalową osłoną koło progu, osłony pod silnikiem nie mam) mogło coś się stać z nagrzewnicą? Może to z nagrzewnicy ten płyn uciekł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by uciekł płyn z nagrzewnicy to by ubyło płynu ze zbiorniczka wyrównawczego, moim zdaniem miałeś zatkany odpływ na podszybiu, zebrała się tam woda koło akumulatora, przy uderzeniu odpływ ten się odetkał i stąd tyle wody poleciało nie wiadomo skąd :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz mokry dywan w aucie od strony pasażera ? leci ciepłe powietrze w aucie z nawiewu po zagrzaniu silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by uciekł płyn z nagrzewnicy to by ubyło płynu ze zbiorniczka wyrównawczego, moim zdaniem miałeś zatkany odpływ na podszybiu, zebrała się tam woda koło akumulatora, przy uderzeniu odpływ ten się odetkał i stąd tyle wody poleciało nie wiadomo skąd :decayed:

Też obstawiam wode z podszybia tym bardziej że kolega zjeżdżał pod kątem:)

Na przyszłość warto się schylić i ob lukać co to za płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby było mokro w środku. Rano do pracy się zagrzał do 75 stopni to grzać grzało.. Czyli nie mam się czym martwić;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby było mokro w środku. Rano do pracy się zagrzał do 75 stopni to grzać grzało.. Czyli nie mam się czym martwić;]

zawsze grzeje tylko do 75 czy poprostu krótkie odcinki robisz???

---------- Post dopisany at 08:10 ---------- Poprzedni post napisany at 08:10 ----------

Nie zauważyłem, żeby było mokro w środku. Rano do pracy się zagrzał do 75 stopni to grzać grzało.. Czyli nie mam się czym martwić;]

zawsze grzeje tylko do 75 czy poprostu krótkie odcinki robisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...