Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Głośne stuki z tyłu auta


tomcio1600

Rekomendowane odpowiedzi

Przy jeżdzie po kostce brukowej oraz czsami przy zmianie biegów lub przyhamowaniu auta dochodzą dosyc głośne stuki z prawego tyłu auta... (gdzies tak jakby kolo koła)

Hmm dzwiek metaliczny, taki jakbyscie jechali po kostce z kołpakami ktore maja zaraz odpasc z auta... (kołpaki nie dzwonią) nie wiem jak lepiej ten dzwiek opisac :/

Nie bardzo mam gdzie pojechac na kanał... coś sugerujecie ?? Co to może byc ??

(w koło juz kopałem na różne sposoby trzasłem autem zeby cos usłyszec no ale z zewnatrz nie moge zlokalizowac nic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może zrób tak wsiądź do auta z tyłu niech ktoś inny jedzie a ty nasłuc**j :wink4: może to tłumik wali o podwozie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wyciaglem kawalek sprezyny z tylnego prawego koła jakies 3-4 cm, na dziurach ciagle cos dzwoniło na prostej drodze nic nie bylo slychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na podnośniku i szarpakach... diagnoza - łożysko w tylnym prawym kole - ma spory luz. Kupie, wymienie, mam nadzieje ze bedzie po sprawie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poradziłeś sobie z tym problemem. Jeżeli jeszcze walczysz, to przyczyną na pewno są sprężynki w klockach hamulcowych. Wyjmij klocki, podlej pod sprężynki WD40 dokładnie je "rozruszaj", i trochę rozegnij i powinno być OK. Miałem to u siebie, przy jeździe po bruku lub nierównościach było słychać metaliczne klekotanie. Po powyższym zabiegu cisza aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też stuka ale z przodu. Szybko zlokalizowałem przyczyne- wyrobily się gumowe tuleje zacisku hamulcowego. Czy można gdzieś kupić same gumy?

W każdej hurtowni kupisz zestaw naprawczy zacisku (ok 10-15 pln) masz tam też gumy prowadnic, bo chyba o te chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poszedłem do sklepu zapytać le koleś stwierdził że nie ma takiego czegoś i mogą sprowadzić cały zacisk, to samo mam z pierścieniem zabezpieczającym przegub z półosią- nie mają samych pierścieni tylko cale komplety a pytalem w niejednym sklepie no ale ok poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poszedłem do sklepu zapytać le koleś stwierdził że nie ma takiego czegoś i mogą sprowadzić cały zacisk, to samo mam z pierścieniem zabezpieczającym przegub z półosią- nie mają samych pierścieni tylko cale komplety a pytalem w niejednym sklepie no ale ok poszukam.

Sprawdź w dużej hurtowni jak inter-cars, fota, auto-partner itp, mają na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...