Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja chłodzi dopiero po osiągnięciu temperatury roboczej silnika


Piechol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:hi:

Mój problem polega na tym, że klima chłodzi, dopiero gdy na blacie woda ma 90 stopni. Przykładowo po odpaleniu w upalny dzień, jak auto jest wygrzane, to gorące powietrze leci dopóki nie przejade ok. 6-7 km. Co ciekawe, później jak zgasze i odpale i jest powiedzmy 70 stopni na blacie to klima chłodzi normalnie. VAG nie pokazuje błędów.

Systuacja miała miejsce już w poprzednich latach, ale nie zagłębiałem tematu, bo auto stało w większości w chłodnym garażu.

Ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Po przeglądnięciu google, ktoś w passacie B6 miał coś takiego i uszkodzony był podobno "czujnik kompresji".

Proszę o jakieś wskazówki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie robiłem jak dotąd, bo nie mam pojęcia co to może być :wink: da się to jakoś wymusić z klimatronika czy VAG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak- co mają nastawy podstawowe klap do temp na blacie. A apropo opóźnionego chłodzenia gdy stoi na słońcu to myślę że wszystko jest ok tylko mimo że powietrze po przejściu przez wymiennik jest zimne to do wylotu z kratek jeszcze ma kawałek do przejścia gorącymi rozgrzanymi na słońcu kanałami. Dlatego też wylatuje ono z kratek nie o tak niskiej temp jak w późniejszym czasie jak już kanały się schłodzą. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kolego, to nie jest w porządku... w dwóch innych autach jakie są w domu klima działa maksymalnie po kilku sekundach... z tymi nastawami sam jestem ciekaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bardzo chcesz to podłącz vaga i jeżeli są błędy klap to zrób nastawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstaw może jakieś screeny z Meas.Blocks w HVAC. Zobaczymy czy rośnie ciśnienie w układzie od razu czy dopiero po jakimś czasie, w dalszych grupach są również temperatury z poszczególnych czujników, też wstaw. Nie pamiętam które to grupy ale i ciśnienie i temperatury znajdziesz po jednostkach. Nastawy mimo wszystko możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...