Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem + zamykanie drzwi


MichuTDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

szukał szukał i nie znalazł, a problem nierozwiązany.

Od wczoraj, nagle, po przekręceniu stacyjki wszystko [OK], ale jak chce odpalić to tak jakby sie przydusił, wszystko przygasa i nawet nie kręci. Druga próba troche lepiej (raz zakręci), po 3,4 razie odpali i chodzi normalnie, ale jak odpali to od razu zamykają się wszystkie drzwi centralnym..... :|

nie mam pojęcia co może być. Pod kompa nie podpinałem bo go nie mam, być może przyczyna jest banalnie prosta, proszę pomożta jak potrafita. Na wszystkich kluczykach z kompletu jest tak samo.

Nie jestem specjalnie biegły w tych sprawach wiec rady wydajace sie smieszne moga dla mnie byc rowniez pomocne.

Z góry dzięki!

MichuTDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

szukał szukał i nie znalazł, a problem nierozwiązany.

Od wczoraj, nagle, po przekręceniu stacyjki wszystko [OK], ale jak chce odpalić to tak jakby sie przydusił, wszystko przygasa i nawet nie kręci. Druga próba troche lepiej (raz zakręci), po 3,4 razie odpali i chodzi normalnie, ale jak odpali to od razu zamykają się wszystkie drzwi centralnym..... :|

nie mam pojęcia co może być. Pod kompa nie podpinałem bo go nie mam, być może przyczyna jest banalnie prosta, proszę pomożta jak potrafita. Na wszystkich kluczykach z kompletu jest tak samo.

Nie jestem specjalnie biegły w tych sprawach wiec rady wydajace sie smieszne moga dla mnie byc rowniez pomocne.

Z góry dzięki!

MichuTDI

witam

Z twojego opisu mozna wnioskowac ,ze akumulator sie konczy- lub zle polaczenie na klemach akumulatora. Sprawdz jakie jest napiecie na Aku - powinno byc ok 12.5 V jezeli jest mniej to znasz przyczyne, ponadto podlacz voltomierz pod aku i wtedy zakrec rozrusznikiem , jezeli napiecie spadnie ponizej 10V to kup nowy AKu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik, bateria albo to i to. Najlepiej sprawdzić prąd i napięcie przy odpalaniu. Takie ciężkie rozruchy mogą wysypać pamięć w którymś z kompów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

szukał szukał i nie znalazł, a problem nierozwiązany.

Od wczoraj, nagle, po przekręceniu stacyjki wszystko [OK], ale jak chce odpalić to tak jakby sie przydusił, wszystko przygasa i nawet nie kręci. Druga próba troche lepiej (raz zakręci), po 3,4 razie odpali i chodzi normalnie, ale jak odpali to od razu zamykają się wszystkie drzwi centralnym..... :|

nie mam pojęcia co może być. Pod kompa nie podpinałem bo go nie mam, być może przyczyna jest banalnie prosta, proszę pomożta jak potrafita. Na wszystkich kluczykach z kompletu jest tak samo.

Nie jestem specjalnie biegły w tych sprawach wiec rady wydajace sie smieszne moga dla mnie byc rowniez pomocne.

Z góry dzięki!

MichuTDI

Napisales ze nie jestes specjalnie biegly w tych sprawach. Wiec albo sobie dasz rade sami i zrobisz to co kolega czester50 Ci doradzil... Albo zrob sobie wycieczke do elektryka, a on to sprawdzi za Ciebie w 5 minut.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, jeżeli chodzi o aku to raczej bym wykluczył, nigdy nie było żadnego problemu, zima palil na dotyk - zobacze klemy moze faktycznie cos sie tam nazbierało i sprawdze to napiecie.

Problem w tym ze on nie cche nawet ruszac tym rozrusznikiem za specjalnie, moze faktycznie cos w rozruszniku. Wroce do domu i sprawdze jeszcze moze cos przy stacyjce sie poluzowało.

Dzięki za odp. - dam znac pozniej na cyzm stoje

MichuTDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku potrafi z dnia na dzień się wysrać. Tak jak koledzy pisali wcześniej sprawdź sobie napięcia albo przełóż na próbę inny akumulator. Jeśli będzie wszystko w porządku weź na warsztat rozrusznik.

Powodzenia :)

---------- Post dopisany at 20:41 ---------- Poprzedni post napisany at 20:41 ----------

Aku potrafi z dnia na dzień się wysrać. Tak jak koledzy pisali wcześniej sprawdź sobie napięcia albo przełóż na próbę inny akumulator. Jeśli będzie wszystko w porządku weź na warsztat rozrusznik.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

posprawdzalem - prawdopodobnie pekla cela w aku, napiecie jest nieco nizsze niz powinno ale to moze wynikac z tego ze sie rozladowal do zera, na kablach odpalil od razu i wczoraj juz caly dzien palil normalnie. zobaczymy co dzisiaj powie - ale wszystko wskazuje jednak na to ze aku mnie zawiodl :(

---------- Post dopisany at 18:39 ---------- Poprzedni post napisany at 07:50 ----------

witam serdecznie,

posprawdzalem - prawdopodobnie pekla cela w aku, napiecie jest nieco nizsze niz powinno ale to moze wynikac z tego ze sie rozladowal do zera, na kablach odpalil od razu i wczoraj juz caly dzien palil normalnie. zobaczymy co dzisiaj powie - ale wszystko wskazuje jednak na to ze aku mnie zawiodl :(

Temat rozwiazany - jednak akumulator... Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

---------- Post dopisany at 18:39 ---------- Poprzedni post napisany at 18:39 ----------

witam serdecznie,

posprawdzalem - prawdopodobnie pekla cela w aku, napiecie jest nieco nizsze niz powinno ale to moze wynikac z tego ze sie rozladowal do zera, na kablach odpalil od razu i wczoraj juz caly dzien palil normalnie. zobaczymy co dzisiaj powie - ale wszystko wskazuje jednak na to ze aku mnie zawiodl :(

Temat rozwiazany - jednak akumulator... Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...