Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świeci airbag, nie wyświetla otwartych drzwi


Udała30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Audi a4 b6 2001r 1.9 130. Pojawiły się 2 awarie elektryczne w tym samym momencie i nie wiem czy jedna nie odpowiada za druga bo wcześniej wszystko było ok. Zaczęła świecić się kontrolka airbag oraz nie wyświetla na fisie otwartych drzwi tylnych prawych, nie pali się w nich lampka. Po podpięciu pod vaga pokazało błąd G180 czujnik zderzenia bocznej poduszki pasażera, błąd w obwodzie zasilania LAMP OFF a błędu od drzwi nie pamiętam. Proszę Was o pomoc i sugestie co może być przyczyna? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek ja bym sprawdził bezpieczniki oraz wiązkę kabli która wystaje z drzwi, może coś się przetarło/złamało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź okablowanie i wtyczki od poduchy i drzwi, albo coś niekontakci albo popękało... tam bym szukał przyczyny... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem tą gumową osłone ale wiązka jest w czarnym oplocie, mam go odwinąć? i jak założyć ta gume z powrotem na ten plastik( wyjac go z drzwi ?) ? jak przy otwartych drzwiach wciskam zamykanie i otwieranie to po kilku probach lampka zapala sie i na fisie pokazuje otwarte drzwi. A co do poduszek to gdy jade i biore ostry zakret to przygasnie kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej podpiąć pod kompa i od razu wiadomo, czemu airbag świeci? Zresztą, żeby skasować błąd i tak to trzeba będzie zrobić. Wtedy łatwiej będzie namierzyć, gdzie zacząć szukać awarii. Ale faktycznie wiązka wchodząca do drzwi jest bardzo prawdopodobna (lubi się przetrzeć i czasem tego nie widać bez rozbierania drzwi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...