Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka nagrzewnica?


bugiii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupilem a4 z oficjalna usterka a mianowicie poprzedni kierowca mowi ze jest uszkodzona nagrzewnica, obiawy to : mokro na dywaniku pasazera i podobno podczas jazdy leci para z nawiewow ( podczas uzytkowania przezemnie nie doswiadczylem zadnej pary:P)

I szukam nagrzewniy i znajduje jedna tania za jakies 100 zł i druga za 400 - 600 zl podobno sa dwie i teraz pytanie jaka to ?

i czy sa jakies zamienniki ? i jesli sa to czy sie oplaca je kupic itp

Klima ladnie chlodzi moze ta para zacznie leciec na wlaczonym ogrzewaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spwawdziłbym dokładnie czy to nagrzewnica bo roboty przy tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie słyszalem ze jest co rozbierac. no ja jak jade to klima ladnie chlodzi nagrzewanie chyba daje ładnie

Dodam jeszcze ze pewnego razu wcisnalem bardziej pedal gazu i z wydechu wylecialo duzo bialego dymu nie wiem czy byla klima wlaczona i czy to ma cos wpsolnego, ale teraz wciskam gazuje i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, najlepiej bedzie do mechaniora oddac i niech diagnozuje

oddaj lepiej, upewnij się czy to na pewno to, bo mam już za sobą jedną wymiane nagrzewnicy i powiem ci że jak chcesz sam to robić to lepiej zarezerwuj sobie calutki piękny dzionek na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze woda leje sie do środka i jakoś tam spływa. Objawy były by podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dywanik to może byc mokry od tego że masz zatkany odpływ wody od parownika i woda skroplona na klimie się poprostu leje na dywanik. Ja bym to pierwsze sprawdził. Zawsze to pół godz roboty a nie cały samochód do rozbiórki ;) Jak nie ubywa płynu chłodzącego to ja ten scenariusz obstawiam.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaa, czyli np pompa wody ?, bo dywanik jest mokry od strony pasazera tylko i szyby robia sie takie jak za mgla od tej pary

pompa wody nie ma nic do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

para na szybach nie musi byc z układu ogrzewania czyli powiedzmy goracej wody. Jak jest mokro w środku to zawsze będą zaparowane szyby. Wiec tak jak pisałem nie spodziewałbym się pary z nawiewów a nagrzewnice zostaw w spokoju. Sprawdź odpływ z klimy, wysusz samochód i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to płyn chłodzący to mówią że jak sie palcem po szybie przejedzie i posmakuje to lekko słony smak powinien być :)

to raz a dwa raczej bardzo paruje szyba jak jest walnieta nagrzewnica do tego stopnia ze mgła na szybach wcale nie znika nie ważne jaka siła nawiewu..

no a roboty co niemiara wiec niezdziw sie jak mechanik za wymiane nagrzewnicy za 50 zł krzyknie 400 za robocizne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda. Przed tą robotą trzeba podjechać do fachowca od klimy, żeby ściągnął czynnik z układu i za ponowne nabicie będzie sporo taniej. A nie czujesz jakiegoś dziwnego zapachu? Ja przy dziurawej nagrzewnicy czułem ostry taki jakby gorzki zapach. Przy włączonej klimie leciał dymek z nawiewu :decayed:. Tak jak kolega wyżej napisał wystarczy woda na dywanie i szyby będą na potęgę parowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...