Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana licznika


pablo_9

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienilem licznik który jest z auta rocznik 95' pojemosc 1.8, moj to 97' 1.6.

1. Po włączeniu zapłonu nie zaświecila mi sie kontrolka airbag (powinna poniewaz mam do wymiany tasme poduszki i na starym liczniku swieci kontrolka).

2. Wskaznik paliwa pokazywal lekko zanizony stan w porownaniu ze starym licznikiem.

3. Na klimatroniku kanal 49 wskananie caly czas -60 i nic sie nie zmienialo a na zegarach wskazanie ok 90.

Co moze byc przyczyna ?

Czy trzeba wykonac dodatkowe czynnosci po wymianie zegarow ? jesli tak to jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 sprawdz samą kontrolkę - żaróweczkę

Ad.2 Wskaźnik można chyba kalibrować - ale nie wiem czemu wyszła różnica wkońcu bak taki sam

Ogólnie rozumiem że kostki pasowały bez problemu. Warto by zdobyć pełne oznaczenie kostek w zegarach do obu aut i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz licznik bez FISa bo obyło się bez kopiowania programu ze starego licznika do nowego i tu może jest błąd ? Znajdź kogoś ze swojej okolicy co potrafi kopiować oprogramowanie z licznika. Niech wyczyści nowy licznik i wczyta "nowe" oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Jesli chodzi o zarowke od Airbaga to sprawdzalem jest OK. Tak myslalem ze trzeba chyba bedzie kopiowac pamiec licznika tak jak Urbik piszesz. Ogolnie cala operacje wymiany licznika robiłem ze wzgledu na to ze nie wyswitla mi sie przebieg kilometrow dziennych i mam tam DEF. a myslalem ze sama podmiana licznika pomoze, w sumie na tamtym kilometry dzienne byly ok. Licznik oddalem i jak cos to bede naprawiał swoj oryginalny bo i tak trzeba bedzie pamiec licznika naprawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...