Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju + fotki


tomambros

Rekomendowane odpowiedzi

Cieknie z zaworu EGR - norma w tych silnikach. Olej cieknie na złącze elastyczne tłumika, co z czasem prowadzi do zniszczenia tego złącza. U mnie tak było i musiałem wymienić plecionkę. A co do samego EGR, to można go wyjąć i czyścić oraz dać nowe uszczelki-nie wiem, na ile taki zabieg pomaga. Ja wymieniłem EGR na nowy-400 PLNów -na razie sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktos numer katalogowy uszczelek?

Uszczelek raczej sam nie wymienisz.

A to ze leci olej... to poczytaj na forum jakie moga byc powody.

Wpisz w google EGR, lub na YT.

NP.

Wyciek z egr - foto : Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf -

Pozdrawiam

PS. http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/b6-avf-skad-wyciek-oleju-zaworu-egr-119085/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli AWX to nie jestem pewien ale chyba:

Pierścień uszczelniający N90927302

Uszczelka 069131547D

jesli sie myle niech mnie ktos poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz silnik AWX to nie baw się w zakup nowego EGR i uszczelek bo jest to kosztowne. Wymiana samych uszczelek nic Ci nie da bo cieknie z otworków wyrównujących ciśnienie pod membraną siłownika. Najnormalniej w świecie wypnij wężyk podciśnienia z siłownika zaworu EGR (tego metalowego srebrnego grzybka) i koniec wężyka zaślep czymkolwiek a dwa przeciwległe otworki pod pokrywą siłownika zakołkuj najlepiej patyczkami i będziesz miał z tym święty spokój. Jeśli masz silnik o oznaczeniu AVF to EGR trzeba tak samo zaślepić ale też i "wyciąć" go programowo z softu sterownika silnika bo będzie sypał błędem oraz kontrolką i komunikatem na zegarach. Wycięcie programowe EGR akurat u gościa, którego znam kosztuje 100 zł tyle, że jest on z dzielnicy Rybnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...