Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mały remont silnika pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam takie pytanie, ponieważ silnik został poddany małemu remontowi tzn. wymiana pierścieni,panewek, szklanek, zaworów, uszczelniaczy oczywiście szlif głowicy nowe szpilki.

Cylinder bez szlifu, był wymieniany jeden tłok, ponieważ po złożeniu silnika wraz ze starymi zaworami urwał się właśnie jeden zawór na czwartym cylindrze jednakże obyło się bez szlifu cylindra tylko został wymieniony jeden tłok o wymiarach nominalnych tak jak pozostałe tłoki, oraz wymiana wszystkich zaworów i oczywiście szlif głowicy.

Modyfikacja silnika 1.9 TDI AHH 90hp:

-turbo AWX, wtryski 0.216, FMIC frontalny i program

Moc uzyskana:

166hpi 350Nm

Ostatnia korekta softu była robiona już na niezbyt dobrej kondycji silnika miała na celu zmniejszenie dymienia, także zostało zrobiony program soft (dawka paliwa bardzo niska) także samochodzik nie kulał się jak na tą moc no ale została uzyskana wersja bezdymna.

Teraz został wykonany ten mały remont i mam takie pytanie.

Po odebraniu samochodu od mechanika wydaje mi się, że samochód jest jeszcze bardziej mułowaty z dołu niż był, nie wiem jak na wyższych obrotach, ponieważ go nie kręciłem wysoko, ale na pewno duł jest bardzo słaby.

Moje pytanie czy po takim remoncie tak ma być( ma się to ułożyć czy dotrzeć? czy zaś korekta softu)

Kąt wtrysku sprawdzony jest ok.

Oraz jak docierać taki silnik, pytam, ponieważ jest dużo opinii jedni mówią styl emeryta drudzy na ostro.

Olej shell 5W 40 zalany.

Pozdrawiam i czekam na jakieś info :)

Opublikowano

dobrze było by zrobić jakieś logi- może mechanik jakieś podciśnienia pomylił- coś może by podpięte nie tu gdzie trzeba...

może przepływomierz coś źle liczy... kat wtrysku nie będzie miał wpływu na aż taki brak mocy z dołu...

Opublikowano
  • Autor

no ale jak tu zrobić jakieś logi jak mechanik mówił aby nie dawać mu po garach.Robiłem z kolegą logi przy normalnej jeździe to wychodzi iż turbo normalnie pompuje.Przepływka była sprawna przed remontem a teraz by miało być coś nie tak z nią- czemu?.

Opublikowano

Ostatnio rozbieraliśmy AHF'a na części.

Podobnie jak u ciebie, bez wymiany pierścieni i panewek.

Spokojna jazda trwała jakieś 50km później robiliśmy logi sprawdzające. Auto później było użytkowane normalnie (po nagrzaniu silnika gaz na 80% przy rozpędzaniu).

Nie ma czego się obawiać, jeśli dobrze złożone to nie ma prawa się coś stać.

Aha, po złożeniu silnik lepiej ciągnął niż przed. Było to wyraźnie czuć.

Dół był taki sam, ale od momentu doładowania ogień (turbina od ASZ, program seria).

Opublikowano
  • Autor

u mnie jest tak że przy ruszaniu muszę dać dużo więcej gazu niż przed remontem.Chodzi mi o słaby dół czyli do momentu włączenia turbo jest bardzo słabo ciągnie. Nie wiem może się to po jakimś czasie lepiej spasuje i będzie lepiej ciągnął. Wymianę oleju po jakim przebiegu radzicie wymienić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.