Jump to content
IGNORED

[ALL B6] Antena

Recommended Posts

Witam.

Powiedzcie, czy oryginalny kaseciak grundiga (najpospolitszy) każdemu tak słabo odbiera stacje radiowe, czy to tylko u mnie jest jakiś zonk z anteną albo radiem.

W W-wie trzeszczy i Eska Rock i RoxyFM - Antyradio jakoś przestało - pewnie zmienili nadajnik na mocniejszy.

Jak wjadę do tunelu na wisłostradzie to nawet RadioZET zanika.

Może to antena? - można jakoś sprawdzić samą instalację?

Jest sens wymieniać to radio na wersję z CD? -lepsze radio?

(jeśli tak - to czy muszę uważać czy wcześniej pracowało z systemem BOSE bo np nie będzie działać połowa głośników...)

- od razu dodam, że na Navi się nie zasadzam, bo po pierwsze primo - troszkę za drogie, i drugie primo - kusi los :disgust:

Pomóżcie ludziska - bo już mi uszy więdną ;(

Robert S

U mnie to samo, tylko ja właśnie zauważyłem że te trzy górne paski od ogrzewania tylnej szyby to nie antena bo normalnie grzeją a z tego co chłopaki na forum mówią to nie powinny, w takim razie nie wiem gdzie u mnie znajduje się antena? :mysli:

Ja mam nadzieję, że anteną są paski w bocznych szybach przedziału "towarowego" (avant) - bo zimą nie grzały :wink4: .

Ale jak sprawdzić instalację antenową? Jest może jakiś wzmacniacz

(kiedyś w Oplu Omedze -leciwym- mój ojciec miał antenę wtopioną w przednią szybę i tam był wzmacniacz , którego odłączenie od zasilania skutkowało właśnie złym odbiorem stacji)?

Wiadomo, że jak odłączę wtyk antenowy to radio zaniknie,

ale równie dobrze można w gniazdo wsadzić kawał drutu i zacznie działać a instalacją antenową nazwać tego nie można...

A może to taki urok tego podstawowego wyposażenia... :thumbdown:

Pozdrawiam,RS

Guest Matiz

Tak mam taki sam problem w Beckerze przy duzych predkosciach radia nei posluchasz... trzeszczy, zreszta w miescie tak samo...

u mnie w autku podobny problem jest ze sygnal radiowy mi zanika ;( moze warto sprawdzic wzmacnacz antenowy ktory znjduje sie po lewej stronie od kierowcy z tylu (trzeba rozebrac ten boczek obok malej tylnej szyby) tak to gdzies na necie ostatnio wyczytalem ale jakos czas mi na to nie pozwala aby sie zabrac za to :( pozdrawiam

A dzięki,

właśnie zastanawiałem się czy przypadkiem nie ma gdzieś wzmacniacza, może tylko zasilanie nawaliło...

Może dam radę w najbliższy long-weekend poświęcić kilka chwil na poszukiwania tego ustrojstwa w tylnych boczkach.

Jeszcze raz dzięki za wskazówkę. :notworthy:

RS