Jump to content
IGNORED

[ALL B5] Tiptronic i dziwne zachowanie

mrdadi
 Share

Recommended Posts

Hejka

Od stycznia mam A4 Avant 2,4 V6 z automatyczną skrzynią Tiptronic.

Na początku lekko szarpał przy zmianie 4 na 5 bieg (przy tym dziwnie wchodził na jakieś wyższe obroty przez sekundę).

A teraz to już masakra: rano zmienia biegi na dosyć wysokich obrotach 3000 ale to podobno normalne do zagrzania, po 10 km ma jakiś problem z wrzuceniem 5 biegu i musze przełączać na manual, wrzucam 5 i włączam D i tak idzie.... dalej chce wyprzedzić więc lekko przyciskam pedał gazu, powinien zredukować i dać szpryce, a tu nic... więc manual - 3 bieg i jazda, odpuszczam pedał gazu, przekładam na D i wchodzi 5 bieg...

Czasami pomaga zatrzymanie się wyłączenie silnika, włączenie go i wszystko działa normalnie...

Ostatnio coś takiego miałem w lutym, więc pojechałem wymienić olej, uszczelkę i filtr, wszystko kupione w ASO.

Później VAG, zero błędów...

i znów było dobrze, tylko szarpał lekko przy przełączaniu na 5 bieg...

do wczoraj...

znów zaczyna swoje akrobacje ze zmianą..... nie dzieje się to ciągle... bo czasami są dni gdzie skrzynia działa idealnie...

znów podłaczyłem pod VAG i znów zero błedów ze skrzyni...

Pomocy....

A robiłeś jakieś zabezpieczenie?? Bo mi wchodzi w tryb awaryjny co któreś odpalenie i gość od skrzyń powiedział że tak się dzieje na początku a potem będzie gorzej zaczną się bajki nawet podczas jazdy, to wszystko jest skutkiem ubocznym wpięcia się w komputer z odcięciem.[br]Dopisany: 14 Maj 2008, 10:06 _________________________________________________Auto-serwis, serwis skrzyń automatycznych Jawornik 84 32-400 Myślenice tel. 501193428

zabezpieczenie jest, ale tak samo się działo zanim je założyłem.

właśnie rozmawiałem ze szpecem od automatów AUTOJózefów i powiedział, że to jest przepustnica...

hmmm ?

możliwe ?

no i potwierdziło się !

wystarczyło zrobić autoadaptację przepustnicy na nowo :)

miodzio...

pozdr.