Treść opublikowana przez mrdadi
-
[B5 ABC] Jaką instalację założyć ?
jak membrama się ułoży będzie ci mniej palił. pozdrówka ps. już A6
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
albo SGI2
-
Nowa instalacja stag 300
hmm... ja mam instalację SGI2 na trasie delikatnie do 110 9,15 litra, przy 120-140 11,5, powyzej to różnie. nawet 14 w mieście nie wiem...
-
[ALL B5] Czy powinienem mieć tutaj jakieś dane na wyświetlaczu ?
no nareszcie,, bezpiecznik był przepalony i biegi już widać... ale na dole temperatury nie widać... ma ktoś schemat elektryczny do mojego modelu ? pozdr.
-
[ALL B5] Moja nunia wpada w lekkie drgania
nie uwierzycie! felgi mi się przesunęły na wszystkich 4 oponkach... i na nowo wyważanie...
- [B5 ALF] jak zakodować ?
-
[B5 ALF] jak zakodować ?
Hejka.. Czy jest możliwe zaprogramowania jakiegoś bzyczenia w razie nie wyłączenia świateł ? ostatnio zapomniałem wyłączyć świateł i odpalałem od forda żony... fuj... pozdr.
-
Mandaciki panowie mandaciki
jak mnie kiedyś zatrzymali w toruniu za mostem, to nie wiedzieli za co mi wlepić mandat, czy za szybkość, czy za wyprzedzanie na moście, czy za brak świateł, czy za brak pasów... całe szczęście jechałem z teściową, która zaczęłą na mnie jazgać jak tylko podszedł policjant, zaczęła na mnie tak drzeć ryja jak nigdy "Wiedzałam kurfa, ze tak będzie, wiedziałam, i na ch... ja ci swoją córkę oddała [...]" - aż mnie zatkało, policjanta też, po chwili poprosił mnie do radiowozu... Siedzimy, wypytuje mnie gdzie jadę i dlaczego tak się spieszę, no to odpowiedziałem, że to, co słyszał, to mam tak juz od samego początku (jakies 100km) a jeszcze zostało ze 180km... i chyba się zlitował, bo dał mi tylko 100 zł 1 pkt za brak pasów... i życzył szybkiego dotarcia do celu... pierwszy raz w życiu podziękowałem teściowej pozdr.. dla teściowej
-
[ALL B5] Błędy po instalacji sekwencji
jedź do gaziarzy którzy montowali i niech to zrobią porządnie... ps. adaptacja gazu w mojej V6 robi się na biegu jałowym wszystko elegancko śmiga (instalacja SGI2)
-
[B5 ADR] Czyszczenie przepustnicy
można wykonać autoadaptację... robi się to tak... podłączasz przepustnicę, włączasz zapłon, ale nie uruchamiasz silnika przez ok 1 minutę.. z pod maski beda słyszalne syczenie i świst, potem wyłączasz zapłon i gotowe ten sam efekt co vagiem na kanale 98
-
[B5 ALF] Nasze A4 2.4 V6
jest za***iste...
-
[ALL B5] Proszę o analizę logów
Hej! zrobiliśmy logi, proszę o analizę, DYNAMICZNE (podobno) 001, 003, 004 008, 010, 013 BASIC - podobno 003, 004 011 PODSTAWOWE 000, 001, 003 004, 007, 013 014, 018 uff, jeszcze raz proszę o analizę tego co jest.. pozdr. [br]Dopisany: 24 Maj 2008, 23:18 _________________________________________________Czy z tego, co podałem nic sie nie da wyczytać ? bardzo proszę o analizę. pozdr.
-
[B5 ALF] Proszę o analizę błędów
Mógłbym prosić specjalistę o wypowiedzenie się na temat poniższego raportu błędów ? Silnik 16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit P0130 - 35-10 - - - Intermittent 16534 - 16505 - 17535 - 17537 - 17545 - 17547 - 17834 - Skrzynia 00518 - 00526 -
-
[ALL B5] Proszę o analizę logów
Hejka! Kolega ma A4 AVANT 1997 - 1,8 5V 125PS, przy depnięciu zanim pójdzie do przodu ma "czkawkę"- tak jakby oddech musiał wsiąść i jak dla mnie ciężko się zbiera. Jakie logi trzeba wykonać by zdiagnozować przyczynę ? mam interfejs kkl, VC 409/3112 i wszystko, co potrzebne.
-
[ALL B5] Moja nunia wpada w lekkie drgania
felga jest 100% prosta... zmartwileś mnie jak można sprawdzić tą półośkę ?
-
[ALL B5] Moja nunia wpada w lekkie drgania
Hejka Zauważyłem ostatnio, że moja fura wpada w lekkie drgania między 110-125km/h, nie czuć tego przy przyspieszaniu, dopiero jak odpuszczę i schodzi prędkość w te granice albo jadę z prędkością w tych granicach, to w nogach jest wyczuwalne lekkie drganie. Najpierw myślałem, że z któregoś koła spadł ciężarek, ale wymieniłem opony na letnie i jest to samo. Czy ktoś z was ma jakiś pomysł lub miał podobny problem ? pozdrawiam
-
[ALL B5] Tiptronic i dziwne zachowanie
no i potwierdziło się ! wystarczyło zrobić autoadaptację przepustnicy na nowo miodzio... pozdr.
-
[ALL B5] Tiptronic i dziwne zachowanie
zabezpieczenie jest, ale tak samo się działo zanim je założyłem. właśnie rozmawiałem ze szpecem od automatów AUTOJózefów i powiedział, że to jest przepustnica... hmmm ? możliwe ?
-
[ALL B5] Tiptronic i dziwne zachowanie
Hejka Od stycznia mam A4 Avant 2,4 V6 z automatyczną skrzynią Tiptronic. Na początku lekko szarpał przy zmianie 4 na 5 bieg (przy tym dziwnie wchodził na jakieś wyższe obroty przez sekundę). A teraz to już masakra: rano zmienia biegi na dosyć wysokich obrotach 3000 ale to podobno normalne do zagrzania, po 10 km ma jakiś problem z wrzuceniem 5 biegu i musze przełączać na manual, wrzucam 5 i włączam D i tak idzie.... dalej chce wyprzedzić więc lekko przyciskam pedał gazu, powinien zredukować i dać szpryce, a tu nic... więc manual - 3 bieg i jazda, odpuszczam pedał gazu, przekładam na D i wchodzi 5 bieg... Czasami pomaga zatrzymanie się wyłączenie silnika, włączenie go i wszystko działa normalnie... Ostatnio coś takiego miałem w lutym, więc pojechałem wymienić olej, uszczelkę i filtr, wszystko kupione w ASO. Później VAG, zero błędów... i znów było dobrze, tylko szarpał lekko przy przełączaniu na 5 bieg... do wczoraj... znów zaczyna swoje akrobacje ze zmianą..... nie dzieje się to ciągle... bo czasami są dni gdzie skrzynia działa idealnie... znów podłaczyłem pod VAG i znów zero błedów ze skrzyni... Pomocy....
-
[ALL B5] Czy powinienem mieć tutaj jakieś dane na wyświetlaczu ?
no własnie, że mam automata...
-
[ALL] Mandat za obce tablice??
odpowiedź od kolegi policjanta: ważne są 2 rzeczy: przegląd i OC - NIC WIĘCEJ, ale jak złamiesz przepis, to i tak mandat...
-
Ostrów Wielkopolski - Auto Serwis
Polecam Auto-Serwis na Długiej u Pana Woźniaka. wymieniałem (pasek rozrządu, klinowy, napinacze, pompę wody, tarcze i klocki na przód) i to, co mogę napisać o ich pracy, to PEŁEN PROFESJONALIZM !!!! sam warsztat robi bardzo duże wrażenie, ciągle trzymany porządek, czysto. Widać, że mechanicy nie uczą się na twoim sprzęcie, a V6 to raczej dosyć rzadki silnik. Sam właściciel świetnie zna mechanikę oraz spokojnie tłumaczy co w jaki sposób działa. No i najważniejsze, na życzenie dostałem samochodzik zastępczy na dojazd do pracy... rano o 7:30 odstawiłem im samochodzik, dostałem samochód zastępczy na dojazd do pracy i po pracy pojechałem po odbiór samochodzika... razem z szefem była jazda próbna i sprawdzenie czy wszystko poprawnie działa... została założona również książka serwisowa BOSCH w której są notowane wszystkie zmiany... pełny profesjonalizm... POLECAM WSZYSTKIM którzy kochają swoje niunie.... :>
-
[B5 AEB] Automat - problem z ruszaniem po zimnej nocy
mam tiptronika, na D musi ciągnąć, zawsze !!! jeżeli nie ciągnie, to SERWIS. po mroźnej nocy też na D musi ciągnąć i może zmieniać biegi na wyższych obrotach niż normalnie. zdrowe jest również nie deptanie mu do końca na zimnym oleju i wymiana co 60K km (olej/filtr oleju/uszczelka). pozdr.
-
[B6 ASN] Spalanie tipronic automat ? Różnice? żywotność
przy manualnym przestawianiu biegów więcej ci spali, próbowałem, tez mam tipa...
-
[ALL B5] Czy powinienem mieć tutaj jakieś dane na wyświetlaczu ?
no własnie mam automat - tiptronik... jak to sprawdzić czy faktycznie nie ma, czy może jest ale wyłączone ? zepsute ?