Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[QUATTRO] Wymiana simeringa - uszczelniacza półosi napędowej w tylnym moście


wtct

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Muszę wymienić simering jak w temacie (lewej półosi), bo rozciekł się w zimie (chyba z powodu silnych mrozów). W ELSIE nic na ten temat nie jest napisane, więc mam dwa pytania:

1. Czy da się wymienić taki simering bez wykręcania całej półosi (wiem, że w skrzyni biegów się da, bo jest więcej miejsca i można odchylić odpowiednio półoś, ale chodzi mi o ten konkretny przypadek)? Jeżeli konieczne jest wyciągnięcie całej półosi to:

2. Czy da się wyjąć półoś bez odkręcania takich elementów jak np. amortyzator, wahacz, sprężyna, tłumik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pocą się obydwa, wczoraj zamowilem i czekam na paczke zeby je wymienic przy okazji wymiany oleju w dyfrze, wydaje mi sie ze da sie polosie normalnie odchylic wystarczajaco po odkreceniu przegubow wewnetrznych zeby dostac sie do simeringow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po wymianie, i nie trzeba odkręcać całej pół osi tylko od przegubu wewnętrznego. Później odkręcamy śruba w środku przegubu, wyjmujemy go i już mamy simering, wymieniamy go i składamy wszystko do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pocą się obydwa, wczoraj zamowilem i czekam na paczke zeby je wymienic przy okazji wymiany oleju w dyfrze, wydaje mi sie ze da sie polosie normalnie odchylic wystarczajaco po odkreceniu przegubow wewnetrznych zeby dostac sie do simeringow

w b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w b5, ale budowa mostu jest bardzo podobna, w b6 jest trochę krótszy. Wymiana jest taka sama jak w b5. Miałem nawet gdzieś foto z wymiany ale nie mogę teraz znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...