Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zyżycie panewek 1.9 tdi AWX


rafciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy.

Proszę o poradę. Moje autko po porannym odpaleniu zaczęło chodzić jak ciągnik. Podejrzewałem że pali na 3 gary. Po podłączeniu Vaga brak błędów. Autko się zbiera śmiga normalnie bez żadnych objawów poza tym puk puk puk:) Zmierzyłem ciśnienie oleju i na każde 1000 obr jest 1 bar więcej czyli przy 4000 obr jest 4 bary a na jałowym 1 bar. Ciśnienie na cylindrach to cyl 1 - 29 bar, 2 - 30 bar, 3-29 bar, 4 - 28,5 bar. Rozebrałem silnik i i okazało się że hydrauliki są bardzo luźne bez przyłożenia siły mozna je wcisnąć. Kupoiłem nowe INA i zabrałem się do wymiany i okazało się że panewki są wytarte a na wałku rozrządu widac lekkie ryski. Co koledzy radzicie robić z tym? Wymienić panewki z hydraulikami i będzie ok czy wymienić również wałek? Co może być przyczyną wytarcia panewek i rys na wałku? Olej long life? Autko mam od stycznia olej leję castrol edge 5w30 i wymieniam co 15 tys. Proszę o porady.

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche juz czasu mineło od Twojego posta. Zasadniczo powinien byc wymieniony walek z popychaczami i panewkami. Komplet na allegro kupisz za 1000zl, taki wzmacniany kosztuje w okolicach 1300 - 1500. Wszystko nowe oczywiscie. W hurtowniach ciezko jest te walki dostac. Nie wiem jaki masz przebieg, ale podejrzewam ze ok 250 000 masz juz wstukane. Jesli nie zamierzasz robic kolejnych 200 000 na tej maszynie to nie warto zakladac tego wzmonionego kompletu.

Ja ostatnio wymienilem taki zestaw bo krzywki byly juz wyjechane troche i bylo podejrzenie ze autem trzesie, bo zawory wylotowe nie nadazaja z puszczaniem spalin. U mnie niestety nic to nie dalo. Ale przynajmniej tym juz nie musze sie martwic...;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...