Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik ciśnienia klimatyzacji - Gdzie się znajduje?? Audi A4 B5 AJM silnik


bartosz85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie gdzie się znajduje czujnik ciśnienia klimatyzacji Audi a4 b5 AJM 2001 rok avant. Byłem dziś nabijać klime i gościu nabił do pełna i klima raz się włacza i raz wyłacza i mi mówi żeby ten czujnikk wymienic. Natomiast gdy mialem klime do połowy nabitą nic się nie działo. Chyba ze coś innego.

Jeśli ktoś cos wie na ten temat albo ma jakies foto story prosił bym bardzo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak staniesz z przodu przy aucie to czujnik masz po lewej stronie wkręcony do chłodnicy klimy :)

10d513bfb2854db8gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki czaje będe zaraz szukal.

A powiedz mi czy moge sam sobie go normalnie wymienic czy coś się może stać ??

Aa i czy rzeczywiście on może być przyczyną tego co pisałem wyżej?

---------- Post dopisany 21-06-2012 at 09:40 ---------- Poprzedni post napisany 20-06-2012 at 17:16 ----------

Już wiem że to na 100 % czujnik do wymiany i teraz pytanie czy można samemu wymienić czy trzeba opróżnić klime i jeszcze raz nabić.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można samemu go wymienić, tam jest wentylek zabezpieczający jak przy kołach, po wykręceniu czujnika dysza wylotowa jest zamknięta i czynnik nie wyleci, wkręcasz nowy czujnik i wszystko gra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to dziale tak samo jak wetyl w kole....

---------- Post dopisany at 11:46 ---------- Poprzedni post napisany at 11:45 ----------

ps. a wentylatory skraplacz dzialaja? (na chlodnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlacz klime i zobacz czy sie wentylatory kreca.... o to mi chodzilo moze skraplacz sie gotuje i wywala wysokie bo jeden wentylator tylko chodzi.... jak bylo malo czynnika to i cosnienie w skraplaczu bylo nizsze.... dlatego klima sie nie wylanczala.... chociaz jek byles w serwisie klimy to chyba takie cos powinni sprawdzic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacz sie vagiem i sprawdz klime jakie bledy. czujnik cisnienia musisz miec taki sam z tymi samymi nr bo moze ci klima nie odpalic. sprawdz jakie bledy masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 1 sie nie mogl załączyć bo auto stało dosłownie 10 min zapalone ale ten po prawej smigał po zapaleniu klimy. Więc pewnie zostaje mi tylko wymienić czujnik i tyle.

rob jak uważasz.... ale z tego co piszesz to chodzi tylko jeden wentylator...... niewiem jak jest w twoim roczniku czy wentylator jest tez sterowany z czujnika wysokiego cisnienia czy inaczej.... wentylatory musza chodzic dwa..... i wtedy sie patrzy czy cisnieniowka rozlancza uklad czy nie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powinny chodzic 2 wentylatory, mimo ze auto zimne, chyba ze w 2001 roku juz nie byly na wisco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to ja nie wiem..... czy maja dwa czy jeden chodzic... drugi z tego co zauważyłem włącza się dopiero aż temperatura będzie tak mi się zdaje?

Czemu piszecie że maja oba działać jak auto jest zimne nawet i na włączonej klimie?Pierwszy raz coś takiego słysze? ja tam Mechnikiem nie jestem ale dziwne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...