Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa, sprzęgła A4 B5 2000R.


kacpi5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z pompą sprzęgła - w tym roczniku między pompą a końcówką przewodu jest aluminiowy kruciec , który ma pęknięcie . Przy wysprzęglaniu kapie z niego płyn , kruciec ten nie jest traktowana jako część wymienna ( można go jedynie zakupić ale z pompą ) . Czy ktoś wie czy można w jakikolwiek sposób go zregenerować bądź ominąć. Od dłuższego czasu próbuję zakupić używaną pompę aby wykorzystać z niej ten kruciec ale bez skutku - ogólnie ciężko znaleść do tego typu.

W załaczniku przesyłam fotkę tego krućca

Bedę wdzięczny za pomoc

pozdr

kacpi5

DSC00047.jpg

<br /><br />

DSC00047.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przy pedałach czy przy skrzyni?

I ten metalowy kruciec o który chodzi to jest chyba element wężyka od sprzegła a nie samej pompki. jak ja robiłem sprzęgło i wysprzęglnik to żadnego takiego krócca nie było- tylko taki "grzybek" z gumową uszczelka wchodził w tą zawleczkę i tyle (wchodził na tzw "klik"). Skręcane na śrubę były przewody w latach 95-96. Chyba masz cos kombinowane z tym przewodem. Jakby był ori to po dwóch stronach powinno być mocowanie na "grzybka" na klik:). Jka na moje to jest jakiś adapter czy cuś...

---------- Post dopisany at 07:25 ---------- Poprzedni post napisany at 07:20 ----------

images.jpg

<br /><br />

Takie coś miałem i wchodzi idealnie (foto z google). jakby co mam gdzieś jeszcze jeden taki wężyk:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a gdzie można dostać taką małą uszczelkę ? bo okazało się że moja jest naderwana i cieknie mi płyn ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak u siebie miałem, tylko ja miałem aluminiowy wysprzęglik (przewód wkręcany) i on mi się rozwalił a że w domu miałem ten plastikowy (jak na zdjęciu) to wymieniłem na taki bo mi samochód był potrzebny i ostatnio po wymianie sprzęgła okazało się, że też mi cieknie to nie zastanawiałem się, nie chciałem tego w żaden sposób uszczelniać bo stwierdziłem że to może być chwilowe rozwiązanie i kupiłem wysprzęglik na wkręcany przewód i problemu nie ma, jednak co skręcone to skręcone:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobry pomysł też tak chyba zrobie ! tylko zastanawiam się.. wysprzęglik kupie na wkręcany przewód... a z drugiej strony.. jak to dopasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na zdjęciach które wrzuciłeś masz taką jakby redukcję i jak ją odkręcisz to będziesz miał tak, żeby wkręcić przewód w wysprzęglik a z drugiej strony nic nie robisz bo przewodu nie wymieniasz przecież tylko okręcasz tą redukcję co wchodzi w wysprzęglik:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ja wrzucałem zdjęcia :P podczepiłem się pod temat.. wiec muszę chyba i pompkę i wysprzęgik poszukać na opcję wkręcaną i będzie git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nie zauważyłem:facepalm: Sprawdź u siebie czy na 100% masz przewód w pompie sprzęgłą na tą zawleczkę, czy nie jest wkręcany, może się okazać, że jest wkręcany- to Ci ułatwi sprawę:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...