Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z skrzynia biegów manualną- Piąty bieg


xBladex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie po wymianie rozrządu w moim Audi przy stanie licznika 295tys za uwarzyłem dziwny dźwięk przy wrzucaniu piątego biegu tak jakby jakiś zgrzyt czy coś :kwasny: ..Słychać ten zgrzyt nawet gdy auto nie jedzie tylko wrzucam piątkę na postoju to za pierwszym razem słychać ten dźwięk a już za drugim wrzuceniem biegu nie...dodam ze przed wymianą rozrządu było wszystko ok.Pewnie wymiana rozrząd nie ma nic do tego.. proszę bardzo was o pomoc.. nie wiem jaki jest stan oleju w skrzyni itp.

Audi jest z 97r 1.9TDI 90KM avant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tam 1 bieg? Zerknij sobie czy na wrzuconym biegu albo na jałowym masz jakieś luzy na drążku (takie wiesz, łatwo zauważalne :naughty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko sprawdzę to ale jak dobrze pamiętam z jedynką było wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan oleju, możesz też pokusić się o jego zmianę. Przy spuszczaniu sprawdź czy są opiłki, jeżeli tak, to podejrzewam synchronizator 5 biegu. U mnie już z dobre pół roku "5" zgrzyta. Warto też sprawdzić stan drążka wybieraka. Przed samą skrzynią jest przegub, mogą tam być luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak sprawdziłem tak jak pisał Sokal. Jak na moje wyczucie w ręce to nie mam żadnych odczuwalnych luzów, ale porównam też skrzynie u wujka w audi tylko ze 110Km.. dodam też że auto stało całą noc do godziny 14 i gdy odpaliłem o przerzucałem biegi to gdy wbijałem 5 bieg tego zgrzytu nie było może dlatego ze skrzynie nie była rozgrzana.. tak planuje wymienić olej i wtedy dokładnie posprawdzam cała skrzynie i to w najbliższym czasie ..a wiecie ile kosztuje ten synchronizator? Na razie Audi będzie stało w garażu bo nie chce gorzej czegoś popsuć. jutro postaram sie dodać filmik z tym zgrzytem.

oto filmik z tym zgrzytem słychać go miedzy pierwszą sekundą a druga.. gdy chciałem wbić bieg po raz drugi zgrzytu juz nie było.. Audi przejechało jakieś kilometrów i to jest na rozgrzanym siniku no ale też po przejechaniu dosłowanie 2km jeszcze nie na ciepłym silniku to zgrzyt juz był..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...