Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opis problemu plus kody błędów. Proszę o pomoc.


chwiajak

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety numeru starego sterownika nie mam (odklejona naklejka)

Żałuję też nie nie spisałem numeru z nowego.

Nie wiem też jakie teraz są błędy. Ów magik podpinał się vagiiem ale urządzeniem a nie programem na kompie. Nie wiem co tam było napisane bo było wszystko po niemiecku.

Sytuacja wygląda tak, że już nie miga ten wykrzyknik na fis i nie piszczy. Świecą się natomiast ikony abs i esp.

Mówił, że przyjął kody do sterownika i że ta taśma działa ale nie zapisuje jej kalibracji.

Kolego zaraz pójdę i sprawdzę jakie są błędy.

---------- Post dopisany at 23:25 ---------- Poprzedni post napisany at 22:52 ----------

2 Faults Found:

01486 - System Function Test Activated

35-00 - -

18256 - Please check DTC Memory of Engine Controller

P1848 - 35-10 - - - Intermittent

---------- Post dopisany at 23:26 ---------- Poprzedni post napisany at 23:25 ----------

wcześniej miałem :

Component and/or Version: ABS/ESP front 4529

teraz:

Component and/or Version: ABS/ESP front D620

---------- Post dopisany at 23:28 ---------- Poprzedni post napisany at 23:26 ----------

ośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skasuj błąd w sterowniku silnika,następnie zrób sobie krótką jazdę na pierwszym biegu z prędkością 15-20km/h i skręcaj kierą w prawo i w lewo i tak kilka razy po tym slalomie pojedz chwilę prosto i wyhamuj do zera.W sterowniku silnika da się skasować ten 18256, natomiast 01486- to system czeka na jazdę testową po krótkiej jeżdzie powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie KOLEGO.

Udało się przeprowadzić tą kalibrację.

Bardzo Ci dziękuję za pomoc!!!

ABS działa, nie wiem jak ESP.

Przy mocniejszym hamowaniu znowu mi się zapaliło esp i abs więc być może mój sterownik był sprawny.

Miałeś rację żeby najpierw sprawdzić ten czujnik, chociaż już mi nie wywala komunikatu o uszkodzeniu sterownika.

Co dziwne teraz mam inny kod, miałem 04255 a magik zakodował mi na 04455. że niby mam większe koła niż te do których był programowany.

Zastanawiam się jak jest z zimówkami, bo felgi mam zdecydowanie mniejsze.

Dobrze że w tej pompie co kupiłem jest czujnik to jeszcze go spróbuję wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaklepane masz 16''(wcześniej były 15'') to nie przeszkadza jak masz średnicę kół tą samą,tylko jak zapala się ABS/ESP przy mocniejszym hamowaniu? rozumiem że kontrolki pogasły i jest ok. tylko jak ostro heblujesz to się zapalają? to sprawdz błędy w ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem czujnik ciśnienia,

jednak błąd:

1 Fault Found:

01435 - Brake Pressure Sensor 1 (G201)

35-10 - - - Intermittent

nadal się pojawia,

kontrolki abs i esp zapalają się najczęściej podczas lekkiego hamowania z prędkości ok 50 do 0.

gasną przy ponownym uruchomieniu silnika lub po kasowaniu błędów.

zrobiłem pełny skan, i skasowałem wszystkie błędy, ale nadal to samo.

być może czujnik który kupiłem jako sprawny jest również uszkodzony ale wydaje mi się że wina leży gdzie indziej.

Problem nie rozwiązany.

---------- Post dopisany 15-07-2012 at 18:44 ---------- Poprzedni post napisany 14-07-2012 at 20:57 ----------

wraz z powrotem pierwotnego problemu wróciły drgania pedału hamulca.

Może nie drgania ale po tym jak zapalą się kontroli, wyłączę silnik i po uruchomieniu zapłonu (jeszcze nie silnika) na pedale czuć (i słychać) takie stuk jak podczas działania abs.

---------- Post dopisany 16-07-2012 at 22:30 ---------- Poprzedni post napisany 15-07-2012 at 18:44 ----------

Kolejna wskazówka: jak bym nie dusił hamulca na postoju przy włączonym silniku błąd się nie pojawia, pojawia się tylko przy hamowaniu przy niewielkiej prędkości. Czyli przed każdymi światłami:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem po podłączeniu do Vag-a pokazuje mi błąd:

01435-Breake Pressure Sensor1 (G201)

35-00--

Podobnie jak wcześniej pisaliście to pojawia sie kontrolka ESP/ABS , po ponownym uruchomieniu znika i po chwili pojawia sie na nowo !!

Jaki czujnik mam wymienic,

Proszę o pilną pomoc.

Pozdrawiam,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...