Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Opis problemu plus kody błędów. Proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Niestety numeru starego sterownika nie mam (odklejona naklejka)

Żałuję też nie nie spisałem numeru z nowego.

Nie wiem też jakie teraz są błędy. Ów magik podpinał się vagiiem ale urządzeniem a nie programem na kompie. Nie wiem co tam było napisane bo było wszystko po niemiecku.

Sytuacja wygląda tak, że już nie miga ten wykrzyknik na fis i nie piszczy. Świecą się natomiast ikony abs i esp.

Mówił, że przyjął kody do sterownika i że ta taśma działa ale nie zapisuje jej kalibracji.

Kolego zaraz pójdę i sprawdzę jakie są błędy.

---------- Post dopisany at 23:25 ---------- Poprzedni post napisany at 22:52 ----------

2 Faults Found:

01486 - System Function Test Activated

35-00 - -

18256 - Please check DTC Memory of Engine Controller

P1848 - 35-10 - - - Intermittent

---------- Post dopisany at 23:26 ---------- Poprzedni post napisany at 23:25 ----------

wcześniej miałem :

Component and/or Version: ABS/ESP front 4529

teraz:

Component and/or Version: ABS/ESP front D620

---------- Post dopisany at 23:28 ---------- Poprzedni post napisany at 23:26 ----------

ośka

Opublikowano

skasuj błąd w sterowniku silnika,następnie zrób sobie krótką jazdę na pierwszym biegu z prędkością 15-20km/h i skręcaj kierą w prawo i w lewo i tak kilka razy po tym slalomie pojedz chwilę prosto i wyhamuj do zera.W sterowniku silnika da się skasować ten 18256, natomiast 01486- to system czeka na jazdę testową po krótkiej jeżdzie powinno być ok.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki wielkie KOLEGO.

Udało się przeprowadzić tą kalibrację.

Bardzo Ci dziękuję za pomoc!!!

ABS działa, nie wiem jak ESP.

Przy mocniejszym hamowaniu znowu mi się zapaliło esp i abs więc być może mój sterownik był sprawny.

Miałeś rację żeby najpierw sprawdzić ten czujnik, chociaż już mi nie wywala komunikatu o uszkodzeniu sterownika.

Co dziwne teraz mam inny kod, miałem 04255 a magik zakodował mi na 04455. że niby mam większe koła niż te do których był programowany.

Zastanawiam się jak jest z zimówkami, bo felgi mam zdecydowanie mniejsze.

Dobrze że w tej pompie co kupiłem jest czujnik to jeszcze go spróbuję wymienić.

Opublikowano

zaklepane masz 16''(wcześniej były 15'') to nie przeszkadza jak masz średnicę kół tą samą,tylko jak zapala się ABS/ESP przy mocniejszym hamowaniu? rozumiem że kontrolki pogasły i jest ok. tylko jak ostro heblujesz to się zapalają? to sprawdz błędy w ABS.

Opublikowano
  • Autor

wymieniłem czujnik ciśnienia,

jednak błąd:

1 Fault Found:

01435 - Brake Pressure Sensor 1 (G201)

35-10 - - - Intermittent

nadal się pojawia,

kontrolki abs i esp zapalają się najczęściej podczas lekkiego hamowania z prędkości ok 50 do 0.

gasną przy ponownym uruchomieniu silnika lub po kasowaniu błędów.

zrobiłem pełny skan, i skasowałem wszystkie błędy, ale nadal to samo.

być może czujnik który kupiłem jako sprawny jest również uszkodzony ale wydaje mi się że wina leży gdzie indziej.

Problem nie rozwiązany.

---------- Post dopisany 15-07-2012 at 18:44 ---------- Poprzedni post napisany 14-07-2012 at 20:57 ----------

wraz z powrotem pierwotnego problemu wróciły drgania pedału hamulca.

Może nie drgania ale po tym jak zapalą się kontroli, wyłączę silnik i po uruchomieniu zapłonu (jeszcze nie silnika) na pedale czuć (i słychać) takie stuk jak podczas działania abs.

---------- Post dopisany 16-07-2012 at 22:30 ---------- Poprzedni post napisany 15-07-2012 at 18:44 ----------

Kolejna wskazówka: jak bym nie dusił hamulca na postoju przy włączonym silniku błąd się nie pojawia, pojawia się tylko przy hamowaniu przy niewielkiej prędkości. Czyli przed każdymi światłami:/

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

z całego skanowania tylko ten jeden błąd jest?

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, mam podobny problem po podłączeniu do Vag-a pokazuje mi błąd:

01435-Breake Pressure Sensor1 (G201)

35-00--

Podobnie jak wcześniej pisaliście to pojawia sie kontrolka ESP/ABS , po ponownym uruchomieniu znika i po chwili pojawia sie na nowo !!

Jaki czujnik mam wymienic,

Proszę o pilną pomoc.

Pozdrawiam,

Robert

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.