Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Naprawa potencjometru v71

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam;

Pokazał mi się błąd potencjometru V71(prawdopodobnie wystarczy go przeczyścić)

klima.jpg

<br /><br />

Jak sie do tego dostać?

porospinałem spinki i to co na zdjęciu jest "prawie" uwolnione tylko COŚ jeszcze trzyma z tyłu:

1340902392481.jpg

<br /><br />

Co tam jeszcze jest? Bo nie uśmiecha mi sie całej deski rozbierać...

Jeśli można jeszcze to jak zresetować klime z tego panelu?

1340902409114.jpg

<br /><br />

pozdrawiam, i proszę o pomoc

Opublikowano

Jak masz bład potencjometru a silniczek chodzi to sobie odpuść.

Chyba ze kupisz nowy silniczek bo czyszczenie u mnie nie pomagalo.

Opublikowano
  • Autor

Jak mam sprawdzić bez wyjmowania czy silniczek chodzi?

Tak czy siak musze sie tam dostać jakoś...

Nie wie nikt jak zresetować tą klime z tego panelu?

---------- Post dopisany at 21:31 ---------- Poprzedni post napisany at 16:51 ----------

Dobra wyjąłem to. Nie obyło sie bez wyciągania deski i pomocy drugiej osoby. Choć skomplikowane to nie jest:

Do odkrecenia po obu bokach:

Wkrety_po_bokach.jpg

Poten oslona kierownicy:

oslona_kierownicy.jpg

Zegary są na 2 wkretach:

wkrety_od_zegarow.jpg

Wtyczki od zegarow:

wtyczki_od_zegarow.jpg

Kilka wkretow wzdłuż listwy:

kilka_wkretow_na_listwie_pod_deska.jpg

Poduszka pasażera - do odkrecenia wszystkie widoczne wkrety

poduszka_pasa_era.jpg

Do zdjecia spreżynki trzymajace nawiew - jest ich 4 łącznie:

sprezyny.jpg

I sciągamy deskę na siebie.

Mi trzymał jeszcze kabel od jakiegoś czujnika zapewne(na czerwono) - uciąłem go(bo nie miałem pojecia jak odłączyć) - trzeba bedzie z powrotem to zrobić.

Na niebiesko miejsca gdzie byly spinki ktore trzymaly 2 czesci - ja je rozpiąłem - jest ich chyba ~5szt(nie pamietam) - dookoła - dosyć uciążliwe jest to ich zdejmowanie:

czujnik_spinki.jpg

To COŚ co trzymało (to rury od klimatyzacji...?):

2012_06_29_20_18_541.jpg

Trzeba było odkrecić(ten gaz co uciekł to czynnik? - trzeba bedzie nabić klime rozumiem?)

Jak już mam to wyjęte - co tam sprawdzić dodatkowo?:

2012_06_29_20_26_54.jpg

Co to jest ta biała bańka z tyłu?

A to jest ten ... co wywala błąd:

2012_06_29_20_27_08_2.jpg

Jeszcze jedno pytanie - co to jest zaznaczone niebieska strzałką?

Pierwszy raz to robiłem wiec jak coś zapieprzyłem to proszę o uwagę żebym mógł to jakoś naprawić.

Będę wdzieczny.

---------- Post dopisany 02-07-2012 at 19:13 ---------- Poprzedni post napisany 29-06-2012 at 21:31 ----------

ten kabelek co go uciąłem można odłączyć:

za_lepka_czujnik.jpg

nie wie nikt jak sie resetuje klime z tego panelu powyżej?

Opublikowano

Raczej się nie resetuje :wink: Vag i nastawy początkowe :decayed: wcześniej oczywiście usunięcie wszystkich błędów

Opublikowano
  • Autor

Może nie ująłem tego ładnie. Byłem u mechanika bo wcześniej też coś tam robiłem przy klimie by mi usunął błąd i wczytał nastawy począstkowe. I stwierdził, że to sie da zrobić z panelu tylko nie pamieta jak i żebym sobie popatrzył na necie jak to sie robi.

Opublikowano

Zmień mechanika :wink: Na pewno nastawy początkowe trzeba zrobić, ja u siebie miałem kilkukrotnie robione ale i tak skończyło się docelowo na wymianie silniczka klapy ciepło-zimno, choć jeszcze rok udało mi się przejechać :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Potencjometr wyczyszczony(wd-40 ale podobno ropa sie jeszcze lepiej do tego nadaje), nastawy początkowe zrobione i narazie działa.

Tylko panel miga przez ok. 2min na początku(ale VAG żadnych błędów nie pokazuje)...

Opublikowano

Kolego poczytaj Sobie o zimnych lutach jak Ci panel miga.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.