Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło jednokierunkowe alternatora


hellbean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam panowie problem, otóż chciałem zakupić sprzęgło jednokierunkowe alternatora, nie mniej nie bardzo wiem jakie kupić gdyż jak widzę do mojego samochodu przynajmniej wg katalogu IC pasują dwa, jedno o szerokości 35mm (INA 535 0005 10) drugie 36.5mm (INA 535 0004 10). Ale do rzeczy w samochodzie mam założony alternator o numerze 028 903 028, który wg ETKI nie powinien w nim być i tak wg katalogu IC do tego alternatora pasuje rolka 36.5 mm, nie mnie starałem się to pomierzyć dokładnie i wychodzi mi, że mam zainstalowaną rolkę o szerokości 35mm. Czy możecie mi powiedzieć którą rolkę powinienem zakupić? Czy faktycznie jest jakaś wielka różnica w nich? Ponieważ obie są identyczne poza tym, że jedna jest szersza o te 1.5mm i też nie bardzo wiem w którym miejscu, tzn czy ma to jakiekolwiek znaczenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są identyczne jedna ma więcej gwintu i nie zakręcisz do starszego typu alternatora.

Rada moja to kup ta taksza i próbuj zamontować jak nie podejdzie to udaj się do tokarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jak zidentyfikować czy jest ono padnięte, ponieważ próbuję wyeliminować drgania napinacza, a konkretnie interesowało by mnie czy da się to w miarę zdiagnozować na na samochodzie. Ponieważ wyczytałem iż po zgaszeniu silnika nie powinien alternator się od razu zatrzymać i u mnie wykonuje on jeszcze może z jeden obrót, czy może powinien się dłużej kręcić? Bo jeśli to było by ok to muszę szukać dalej, a następny krok to pompa wspomagania na której czuje pewne luzy, lecz zero innych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...