Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto nie chce odpalić po dolaniu paliwa


szewcu541

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dwa dni temu jechałem sobie spokojnie ku stacji benzynowej, FIS pokazywał że paliwa wystarczy jeszcze na ok. 20KM, lecz przy zjeżdżaniu z wiaduktu auto nagle zgasło. Udało mi się odpalić silnik (podczas zjeżdżania) ponownie na chwile i potem znowu też na chwile. Wlałem 10l ropy z kanistra do baku, ale auto dalej nie chciało zapalić. Cała sytuacja zakończyła się holowaniem i teraz auto stoi w garażu a ja nie wiem jak go odpalić. Rozrusznik normalnie kręci ale nic się nie dzieje. Może układ paliwowy się zapowietrzył i trzeba kręcić aż do skutku? Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie... Dodam że wcześniej też zdarzyło mi się jechać na rezerwie i przydarzyło mi się to samo, mechanik powiedział że układ się zapowietrzył i ponoć były jakieś luzy na zaworach dopływu paliwa. Polecił mi też żebym nie jeździł na rezerwie, bo silniki diesla tego nie lubią. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak zrobiłem, ropa cieknie (na dwóch wtryskiwaczach) ale auto nie odpala, nie ma też żadnego dymu tylko powietrze z wydechu. Więc albo za małe ciśnienie wtryskiwanego paliwa albo coś z wtryskiwaczami (VAG nie pokazuje żadnych błędów). Stawiam że gdzieś jest nieszczelność i jest za małe ciśnienie, jak znaleźć to miejsce lub gdzie najczęściej to się zdarza (między pompą wtryskową a cylindrem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przewod od zbiornika do filtra nieszczelny. Gdyby byla nieszczelnosc w okolicach wysokiego cisnienia to bys zobaczyl bo z tego co piszesz paliwo w pompie jest. A przewodu od elektrozaworu na pompie przypadkowo nie odlaczyles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo dochodzi do wtrysków czy to że np. zawiera pęcherzyki powietrza jest powodem nieodpalania? Bo w ogóle nie dochodzi do samozapłonu (tylko powietrze z rury wydechowej). Bo pompa chyba nie padła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już wymieniałęś filtr ale odkręć tą śrubkę z góry filtra paliwa i dolej ropy musi zapalić a odpalałeś na plaka lub inny środek w spreju jak odpali to dalej jest problem z paliwem ewentualnie podaj mu osobno paliwo z butelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość...nie kręci sie dlugo szkoda aku. Poprostu autko bierze się na hol i odpala z 4 biegu ew. 3-ci bieg ;)

BTW>

/mam taka sytuację ze po odpaleniu potrafi mi zgasnąć silnik po czym go odpalę i wszystko jest ok. Zdarzyło się już tak 3 razy w różnych sytuacjach. Miał ktos podobne zjawisko? Coś ktoś poradzi????

TERAZ jak go odpaliłem to mrugała kontrolka IMO wiec go zgasiłem. Po tym odpalałem i odrazu gasł. Po wyciągnięciu i włożeniu kluczyka w stacyjke problem zniknał.

Jakies pomysły??

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...