Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to łożyska?


lukaszluka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow. Mam problem z przednim kolem. Podczas przyspieszania okolo 80km/h i powyzej wydobywa sie dziwne buczenie z przodu auta.Zamienilem kola przod z tylem ale nic sie nie zmienilo. Gdy podnioslem kolo i wlaczylem pierwszy bieg tez bylo cicho jednak po przelaczeniu na trojke dalo sie uslyszec co jakis czas jakby maly zgrzyt czy to lozysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko buczy jak skrecasz autem w przeciwna strone.. tnz:

skrecasz w prawo i buczy to walniete jest łożysko z lewej strony

skrecasz w lewo i buczy to łożysko z prawej strony mowi papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie z łożyskiem jest tak im większa prędkość tym większy hałas:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie z łożyskiem jest tak im większa prędkość tym większy hałas:thumbdown:

Koledzy a co powiedzie na to. Wjechałem w dziurę i zaczęło mi koło wyc. Pierwsza diagnoza to opona. Właśnie zmieniłem koła na letnie i d*pa. Wyje w dalszym ciagu i to niezależnie od strony w jaka sie skręca. Luzoe nie ma. Ma ktoś pomysł jak zdiagnozować które to Lozysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie jestem po wymianie tylnego lozyska i u mnie buczalo caly czas.. obojernie w ktora strone skrecalem.. na poczatku tak od 80 km/h do 100km/h.. a potem od 40 caly czas.. u mechanika zaplacilem 150 za lozysko + robota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie z łożyskiem jest tak im większa prędkość tym większy hałas:thumbdown:

Koledzy a co powiedzie na to. Wjechałem w dziurę i zaczęło mi koło wyc. Pierwsza diagnoza to opona. Właśnie zmieniłem koła na letnie i d*pa. Wyje w dalszym ciagu i to niezależnie od strony w jaka sie skręca. Luzoe nie ma. Ma ktoś pomysł jak zdiagnozować które to Lozysko?

no to masz kolego odpowiedz, skoro wpadłeś mocno w dziurę tym kołem to najwidoczniej łozysko dostało po pupie, nie musi mieć luzów, może być jak nowe jeśli chodzi o luz a i tak będzie buczeń bo się coś przy uderzeniu w środku zwichrowało. Miałem tak samo po wpadnięciu w dziurę... zaczęło buczeć a łożysko nie miało żadnego luzu, po wymianie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa przednie firmy skf. I ...... Nastała cisza. Koszt 220 za szt lozyska oraz 120 za wymianę obydwoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa przednie firmy skf. I ...... Nastała cisza. Koszt 220 za szt lozyska oraz 120 za wymianę obydwoch.

też miałem podobny problem w poprzednim samochodzie.. ale musiałem wymieniać 2 razy ponieważ za pierwszym razem mechanik namówił mnie na tanie zamienniki:facepalm: pojeździłem jakiś czas i było to samo..:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...