Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lekko buczy przy włączonej klimie


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest takie, co to może się dziać lub czym to grozi w najbliższym czasie: przy włączonej klimie jak przyśpieszam sobie od dolnego zakresu obrotów to przy ok. 2250-2350 buczy lub huczy. Nie jest to głośny dźwięk, jednak ja jestem na wszystkie wyczulony i słyszę nawet te co nie trzeba. Buczenie ustaje przy ok. 2600-2700. Jeżeli klima jest wyłączona to wszystko jest OK i nie słychać nic.

Dodatkowo zapytam czy przy silniku 1.8T 150KM spadek mocy na włączonej klimie jest wyraźny i powinno być czuć, że samochód jest słabszy czy różnica powinna być znikoma?

Meches od klimy bez oglądania auta zaproponował że wymontuje kompresor i zbada go na stole diagnostycznym, chyba że od razu coś wykryje wcześniej. Pytam by w razie takiej wizyty coś wiedzieć i być na coś przygotowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tak samo, myślę że tak ma być ale dopóki wszystko gra i chłodzi dobrze to nic nie ruszam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się przycierać sprężarka, sprawdzałeś jaki masz osuszacz ( datę na osuszaczu ) ja właśnie robiłem teraz klime nowy osuszacz dysza rozprężna i kompresor ( stary właśnie sie zatarł ) dysza była cała zawalona syfem osuszacz był jeszcze od nowości VW 98 rok wiec twierdzę ze nikt nic przy klimie nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak staniesz przodem do silnika to po lewej stronie musisz lukać w stronę dekla od lampy i niżej będzie osuszacz taka bańka aluminiowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...