Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No dobra to ja krótko o moim przypadku.

Wczoraj dorzuciłem BT - działa, łączy się z telefonem ale ........ w sterowniku radia za cholere nie da się zmienić kodowania - navi po prostu go nie przyjmuje przez co RNS-E nie widzi modułu. Kierownica działa, obsługuje go, FIS pokazuje komunikaty - problem tylko z radiem.

Dodam, bo jak się okazało może mieć to znaczenie, że w navi wgrany jest VIM Hack odblokowujący możliwość odtwarzania filmów w czasie jazdy.

Pytanie : czy VIM Hack istotnie blokuje kodowanie ? czy może jest inna przyczyna.

Jeżeli tak - to jak to najlepiej teraz obejść aby zachować obie funkcjonalności czyli odblokować radio - zmienić kodowanie pod moduł BT i znowu zainstalować Vim Hacka pod DVD i możliwość korzystania z niego w czasie jazdy.

Wiem, że Vasem można przekodować całość pod standard jednak VAS to rarytas i nikt go nie ma.

z góry THNX za podpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Wyświetleń 425,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Adas

ja mam VIM Hacka i mi działa wszystko :)

a co do tego kodowania to nie mam pojęcia

Opublikowano

Aydaho - jakim interfejsem i którą wersją VAGa próbujesz zmienić kodowanie RNS-E?

Opublikowano

Aydaho - jakim interfejsem i którą wersją VAGa próbujesz zmienić kodowanie RNS-E?

To nie powinno mieć znaczenia. U mnie i u kilku osób było to samo po VH - nie dało się nic zakodować, bo navi miała soft od jakiegoś Audi w wersji z Japonii z któregoś tam roku, w wersji Cabrio - podjechałem na VAS'a, zakodowali mi z jego poziomu i wszystko jest ok. Teraz mogę sam sobie VC wszystko zmieniać i bez różnicy czy to 311.2 czy wyższy. Może teraz jest jakiś inny VH, który nie powoduje takiego bałaganu.

Opublikowano

Adas

ja mam VIM Hacka i mi działa wszystko :)

a co do tego kodowania to nie mam pojęcia

dzięki bardzo mi to pomogło [br]Dopisany: 25 Listopad 2009, 09:12_________________________________________________

Aydaho - jakim interfejsem i którą wersją VAGa próbujesz zmienić kodowanie RNS-E?

To nie powinno mieć znaczenia. U mnie i u kilku osób było to samo po VH - nie dało się nic zakodować, bo navi miała soft od jakiegoś Audi w wersji z Japonii z któregoś tam roku, w wersji Cabrio - podjechałem na VAS'a, zakodowali mi z jego poziomu i wszystko jest ok. Teraz mogę sam sobie VC wszystko zmieniać i bez różnicy czy to 311.2 czy wyższy. Może teraz jest jakiś inny VH, który nie powoduje takiego bałaganu.

Łukasz masz namiar na nich - musze to zrobić u nich bo pewnie inaczej nie ruszy

Opublikowano

Aydaho - jakim interfejsem i którą wersją VAGa próbujesz zmienić kodowanie RNS-E?

To nie powinno mieć znaczenia. U mnie i u kilku osób było to samo po VH - nie dało się nic zakodować, bo navi miała soft od jakiegoś Audi w wersji z Japonii z któregoś tam roku, w wersji Cabrio - podjechałem na VAS'a, zakodowali mi z jego poziomu i wszystko jest ok. Teraz mogę sam sobie VC wszystko zmieniać i bez różnicy czy to 311.2 czy wyższy. Może teraz jest jakiś inny VH, który nie powoduje takiego bałaganu.

OK. Pytałem ponieważ używając fejsu Viakena i 311.2 miałem problem ze zmianą kodowania niektórych sterowników. Problem zniknął po przesiadce na HEX CAN USB + VC7. Powiązałem to z problemami Aydaho.

Opublikowano

Aydaho - jakim interfejsem i którą wersją VAGa próbujesz zmienić kodowanie RNS-E?

To nie powinno mieć znaczenia. U mnie i u kilku osób było to samo po VH - nie dało się nic zakodować, bo navi miała soft od jakiegoś Audi w wersji z Japonii z któregoś tam roku, w wersji Cabrio - podjechałem na VAS'a, zakodowali mi z jego poziomu i wszystko jest ok. Teraz mogę sam sobie VC wszystko zmieniać i bez różnicy czy to 311.2 czy wyższy. Może teraz jest jakiś inny VH, który nie powoduje takiego bałaganu.

OK. Pytałem ponieważ używając fejsu Viakena i 311.2 miałem problem ze zmianą kodowania niektórych sterowników. Problem zniknął po przesiadce na HEX CAN USB + VC7. Powiązałem to z problemami Aydaho.

spoko - u mnie interface łaczy się z navi ale jakakowiek zmiana wartości kończy się komunikatem jakbyś wpisywał wartość która nie istnieje dla kodowania parametru. Po prostu odrzuca to.

Niby prosta sprawa a jednak.

BTW: wiecie jakie PINy sa w kostce idącej do modułu BT ? mikrofon podłączałem ( bo był przerobiony pod SDS'a ) ale po wpieciu na nowych pinach - nie chciały gładko wejść - nie działa :no:

Opublikowano

BTW: wiecie jakie PINy sa w kostce idącej do modułu BT ? mikrofon podłączałem ( bo był przerobiony pod SDS'a ) ale po wpieciu na nowych pinach - nie chciały gładko wejść - nie działa :no:

Te same co w RNS-E. Kupione na allegro podejdą - tylko trzeba dobrze dopchnąć ;)

IMG_1601.JPG

Opublikowano

BTW: wiecie jakie PINy sa w kostce idącej do modułu BT ? mikrofon podłączałem ( bo był przerobiony pod SDS'a ) ale po wpieciu na nowych pinach - nie chciały gładko wejść - nie działa :no:

Te same co w RNS-E. Kupione na allegro podejdą - tylko trzeba dobrze dopchnąć ;)

IMG_1601.JPG

thnx Bart !

no własnie wpychałem je ale kaplica ...albo mikro zwalony :kwasny:

Opublikowano

A zakładałeś nowe czy na wyciągałeś ori i zakładałeś je ponownie?

Opublikowano

A zakładałeś nowe czy na wyciągałeś ori i zakładałeś je ponownie?

nowiutkie z listwy odcinane

Opublikowano

może kiedyś był jakis fabryczny moduł albo cos

Opublikowano

może kiedyś był jakis fabryczny moduł albo cos

nie było - był inny zestaw ale bez fabrycznego mikrofonu. Podejrzewamy z Andym że jest jedna wiązka i każdy ma instalke pod moduł ...ale jak narazie nie chciało mi się fotela wyciągać żeby to sprawdzić :decayed:

Opublikowano

(...) ale jak narazie nie chciało mi się fotela wyciągać żeby to sprawdzić :decayed:

Do Boberka zagadaj :naughty:

Ma już chłopak doświadczenie w tej materii :decayed:

Opublikowano

(...) ale jak narazie nie chciało mi się fotela wyciągać żeby to sprawdzić :decayed:

Do Boberka zagadaj :naughty:

Ma już chłopak doświadczenie w tej materii :decayed:

czyta forum to może sam napisze :naughty:

Opublikowano

no fotel wyjac to 9 min :)[br]Dopisany: 26 Listopad 2009, 11:27_________________________________________________pod warunkiem ze nie ma sie monitorów w zagłówku :)

Opublikowano

no fotel wyjac to 9 min :)[br]Dopisany: 26 Listopad 2009, 11:27_________________________________________________pod warunkiem ze nie ma sie monitorów w zagłówku :)

Piotruś a Ty u siebie miałes wiązkę czy nie - bo o to generalnie nam w tym momencie chodzi :naughty:

Opublikowano

zatłuke Cie :):kox: :kox: :kox: :kox:

Ja miałem wiązke :) bo miałem zwykły GSM by AUDI, 10 min Ci to tłumaczyłem :) przez TELEFON

ale przeciągałem kabel bo nie chciało mi sie go we wiazce szukac !!!! a mialem od Andego kabel P&P

Opublikowano

zatłuke Cie :):kox: :kox: :kox: :kox:

Ja miałem wiązke :) bo miałem zwykły GSM by AUDI, 10 min Ci to tłumaczyłem :) przez TELEFON

ale przeciągałem kabel bo nie chciało mi sie go we wiazce szukac !!!! a mialem od Andego kabel P&P

teraz pamietam - trzeba było tak odrazu :decayed:

Opublikowano

zatłuke Cie :):kox: :kox: :kox: :kox:

Ja miałem wiązke :) bo miałem zwykły GSM by AUDI, 10 min Ci to tłumaczyłem :) przez TELEFON

ale przeciągałem kabel bo nie chciało mi sie go we wiazce szukac !!!! a mialem od Andego kabel P&P

Czekaj, czekaj :przebiegly:

To znaczy, że nie wyszarpałeś modułu a kablem z Allegro podłączyłeś drugi :?: :?:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.