Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie włączają sie wentylatory VW Polo 9N


Wandej

Rekomendowane odpowiedzi

No pany flaszka dla tego kto rozwiąże problem:naughty:

Moja kobieta ma polo 9N 2002 rok 1,2 Pb. No i nie działa klima. Podpiąłem vaga no i jest błąd. Czujnik parownika padnięty...wymiana(przeje.bana sprawa) no i zostało bez błędów... No i odpalamy auto i no i sprężarka chodzi(wcześniej nie chodziła) ale nie leci zimne powietrze...czynnik jest bo inaczej by się sprężarka nie włączyłą. Auto nagrzewa się do 90stopni ale obydwa wentylatory nie startują. Co może być bo siedzieliśmy we trzech przy browarze i nic nie wymyśliliśmy:decayed: Jakieś sugestie?? Wiecie może jak sterowane są w tej maszynie wentylatory?? Dodam jeszcze że przy aku 2 bezpieczniki są padnięte takie 110A ale po zwarciu końców nadal nic się nie dzieje:kwasny: Pomożcie bo już się pomysły kończą:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś błędy w silniku?

Wentylatory są sterowane przez sterownik, schowany prawdopodobnie przy nadkolu lewym. Może być problem z nim, ewentualnie bezpieczniki przy aku 5 (40A), 8 (30 A) 11 (5A). Sprawdź też masę i przejścia do tego sterownika.

Klima załączy się nawet przy minimalnej ilości czynnika, chociaż oczywiście nie działające wentylatory będą wpływać na wydajność klimy.

Auto bez wiatraków nie gotuje się? Sprawdzałeś odczyty z czujników temperatury w blokach silnika i licznika?

Sprawdź też termo-włącznik w chłodnicy wody.

Ogarnij też te spalone bezpieczniki, takie wartości są zazwyczaj na głównych liniach, np. od alternatora, więc może być tak że akumulator nie jest ładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś błędy w silniku?

Wentylatory są sterowane przez sterownik, schowany prawdopodobnie przy nadkolu lewym. Może być problem z nim, ewentualnie bezpieczniki przy aku 5 (40A), 8 (30 A) 11 (5A). Sprawdź też masę i przejścia do tego sterownika.

Klima załączy się nawet przy minimalnej ilości czynnika, chociaż oczywiście nie działające wentylatory będą wpływać na wydajność klimy.

Auto bez wiatraków nie gotuje się? Sprawdzałeś odczyty z czujników temperatury w blokach silnika i licznika?

Sprawdź też termo-włącznik w chłodnicy wody.

Ogarnij też te spalone bezpieczniki, takie wartości są zazwyczaj na głównych liniach, np. od alternatora, więc może być tak że akumulator nie jest ładowany.

Tak. Błąd silnika jest ale dotyczy tylko kata. Jakie grupy odpowiadają za temperature?? termowłącznik czyli czujnik przy chłodnicy odpowiadający za temp na zegary tak?? Jak go sprawdzić zmostkować kable w kostce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączasz klimę to sterownik wentylatorów dostaje sygnał i załącza obydwa. Tak więc sprawdzić musisz zarówno sterownik jak i same wentylatory. Działają one w ogóle w jakiejkolwiek sytuacji? Sprawdzałeś je na krótko?

O temperaturę i spytałem przy okazji bo byłem ciekawy że auto się nie gotuje bez wiatraków przy tej temperaturze. Jak dokładnie jest z czujnikami w tym modelu nie wiem, ale wygląda na to że za wentylatory odpowiada tylko termowłącznik - ten w chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączasz klimę to sterownik wentylatorów dostaje sygnał i załącza obydwa. Tak więc sprawdzić musisz zarówno sterownik jak i same wentylatory. Działają one w ogóle w jakiejkolwiek sytuacji? Sprawdzałeś je na krótko?

O temperaturę i spytałem przy okazji bo byłem ciekawy że auto się nie gotuje bez wiatraków przy tej temperaturze. Jak dokładnie jest z czujnikami w tym modelu nie wiem, ale wygląda na to że za wentylatory odpowiada tylko termowłącznik - ten w chłodnicy.

No właśnie dzisiaj na krótko dopiero zamierzam sprawdzić, Auto cały czas ma na zegarach 90 stopni ale możliwe żeby czujnik zaniżał temperature?? Jeszcze nie słyszałem zeby wentylator któryś chodził:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby zaniżał, ale w blokach pomiarowych silnika sprawdź co pokazuje czujnik. Na zegarach będzie pokazywał 90 st a rzeczywista temp może oscylować w okolicach 100. Nie pamiętam które to dokładnie bloki, ale na pewno w pierwszych znajdziesz. Sprawdź też bloki w liczniku, wartość powinna być porównywalna z tą w blokach silnika.

Auto rozgrzane na postoju powinno co jakiś czas włączać wentylator, szczególnie benzyna i na pewno w takich temperaturach jakie teraz panują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby zaniżał, ale w blokach pomiarowych silnika sprawdź co pokazuje czujnik. Na zegarach będzie pokazywał 90 st a rzeczywista temp może oscylować w okolicach 100. Nie pamiętam które to dokładnie bloki, ale na pewno w pierwszych znajdziesz. Sprawdź też bloki w liczniku, wartość powinna być porównywalna z tą w blokach silnika.

Auto rozgrzane na postoju powinno co jakiś czas włączać wentylator, szczególnie benzyna i na pewno w takich temperaturach jakie teraz panują.

W blokach pomiarowych jedna z temp to 86stopni z lekkim wachaniem a druga 39stopni. To by była temperatura zewnętrzna?? Wentylatory działają ponieważ gdy ruszyliśmy kostke przy czujniku temp obok termostatu to na chwilę ruszyły ale po zdjęciu jej już nie chodzą:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz dokładniej z których bloków pomiarowych są te temperatury. Oznaczenie silnika by się przydało. Ilu pinowy czujnik i jakiego koloru, ten przy termostacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz dokładniej z których bloków pomiarowych są te temperatury. Oznaczenie silnika by się przydało. Ilu pinowy czujnik i jakiego koloru, ten przy termostacie?

Już wiem które grupy :good: dzisiaj wieczorem zrobie pomiary i wrzucam:wink: dzieki za zainteresowanie bobikos:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...