Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierównomierna praca silnika na benzynie - na gazie ok


hutto

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w tytule. Oczytalem sie forum i nie moge znalezc odpowiedzi moze ktos mial juz taka przypadlosc i wie co z nia mozna zrobic.

efekt jest taki ze na zimnym jak i na goracym silniku jak odpalam z benzyny to obroty faluja a po dodaniu gazu silnik sie dusi (dlawi) strzela w przewody i po chwili gasnie caly czas trzymajac gaz wcisniety do dechy. Pompowanie pedalem gazu po krotkiej chwili przynosi efekt ze silnik sie rozkreci ale jak obroty znowu spadna i gaz sie docisnie zaczyna strzelac. Jak przerzuce na LPG silnik dziala jak zegareczek nic sie nie dzieje wszystko ustepuje po przelaczeniu na benzyne i trzymaniu powyzej 2000 obrotow silnik w miare pracuje ale jak calkiem puszcze gaz wszystkie objawy wracaja.

Vag wyrzuca taki oto blad "561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki nie osiągnięta wartość adaptacji - dodawanie"

teraz co jest wymienione:

1. pompa paliwa spalila mi sie jakies 1-1.5 roku temu

2. filtr paliwa

3. przewody, kopulka, palec, wymieniane kolo roku temu

4. filtr powietrza kilka miesiecy temu

5. sonda lambda kolo 2-3 tyg temu

jeszcze zostaja mi swiece i nie mam wiecej pomyslow co dalej robic

pozdrawiam i czekam na podpowiedzi co z tym fantem dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz sekwencja? Mialem identyczny problem - dziurawy dolot powietrza powodował dławienie na benzynie, po przełączeniu na gaz zero dławienia 900 na obr.sprawdź rury dolotowe miedzy przeplywka a przepustnica dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz sekwencja niedawno tez wymienialem listwe wtryskowa. znajomy sugerowal mi tez zeby przepustnice wyczyscic bo jej od kupna auta nie czyscilem czyli jakies 5 lat.

dzieki za sugestie przejrze caly dolot do przepustnicy a zapomnialem w 1 poscie dopisac ze przeplywomierz czyscilem 1-2 tyg temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...