Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Jaka pojemność butli?


tomik77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Proszę o informację jaką największą butlę można zamontować w przestrzeni na koło zapasowe a jaką w bagażniku za tylnymi siedzeniami. Dodam że planuje założyć instalację i zależy mi na dużym zasięgu z jednego tankowania. Bagażnik wykorzystuje bardzo rzadko głównie do zakupów i mógłbym poświecić sporą jego część na butle. W przypadku butli w bagażniku proszę uwzględnić to że auto ma silnik 1.8 (125 KM) i nie chciałbym stracić dużo na dynamice auta. Może mógłby się wypowiedzieć ktoś kto ma zamontowaną butlę o pojemności 60 - 80 litrów (taka wydaje mi się optymalna)? Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy ci na bagażniku to montuj taką dużą butlę.No i jeśli gaz to sekwencja i to najlepiej jakaś droższa i oczywiście dobry gaziarz to większość sukcesu żeby się cieszyć oszczędniejszą jazdą i nie czuć za bardzo różnicy w dynamice auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bodajże 53 w każdym bądź razie wchodzi mi 43 l. Koło mam bardzo ładnie zapakowane w pokrowiec a wewnątrz koła mam jeszcze mnóstwo miejsca na klucze i inne duperele. Kolego decyzję powinna być uzależniona od tego czy faktycznie wozisz coś w bagażniku czy nie bo jak nie to co Ci szkodzi butla w koło, a jak jedziesz sobie na wycieczkę czy na wczasy to i tak butla za fotelem zajmie Ci tyle miejsca, że bagaże się raczej nie zmieszczą a zapas zawsze możesz wyciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będzie to sekwencja. Jak na razie dobre opinie słyszałem o instalacjach firmy BRC.

dejwit pisałem że zależy mi na zasięgu z jednego tankowania i dlatego chcę umieścić butlę w bagażniku bo myślałem że wejdzie tam dużo większa. Jak na razie tylko Toma napisał że ma butlę w bagażniku ale 60 litrowy zbiornik daje około 48 litrów gazu a to jest tylko 5 litrów więcej niż w kole ma dejwit. Toma czy do tego auta nie wejdzie większy zbiornik? Dlla 5 litrów więcej nie warto chyba tracić sporej części bagażnika. Na korzyść zbiornika w bagażniku jest w tym przypadku korzystniejsze umiejscowienie obciążenia które jest mniej wiecej na tylnej osi. Czy ktoś ma większą butle niż 60 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejsce koła też bez łachy wejdzie zbiornik 59L, więc różnica żadna w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdzie dużo większy myślę że 80-100l , moja butla zajmuje ok 30 cm głębokości chciałem żeby mieściła się w zwężeniu bagażnika przez co nie straciłem wiele na jego pojemności . Jeśli chodzi o wyważenie auta to zbiornik jest nad osią , przy napędzie Q daje mi to odczucie dociśnięcia tyłu . Po tankowaniu jakoś lepiej sie czuje w aucie :). umieszczę na dniach fotki to popatrzysz jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...