Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy. Błąd ECU 16985.


waldiosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze spadkiem mocy silnika, a przy okazji auto sporo spala. Krótko opiszę historię napraw, może to kogoś naprowadzi na właściwy trop. Niedawno miałem oberwanego kata (w aucie brakowało mocy), po wymianie kata - torpeda. Po jakimś tygodniu znowu spadek mocy. Niedługo potem przy okazji wymiany rozrządu, płynów i filtrów wykryliśmy usterkę - pęknięty łącznik turbo-intercooler (auto ma włożony centralny intercooler), co według mechanika i mnie miało być przyczyną braku mocy. Po wymianie łącznika dalej wyczuwalny brak mocy. Dziś na diagnostyce wykryto następujący błąd: 16985 - Wewnętrzny moduł kontroli sterownika- zła suma kontrolna. -Stały. Czy błąd ten może być przyczyną spadku mocy? Wydaje mi się, że błąd w silniku był znacznie wcześniej (możliwe, że poprzedni właściciel wprowadzał modyfikacji w ecu, skoro zainwestował w przeróbkę intercoolera i to jest powodem błędu), a auto po wymianie kata przez niedługi czas bardzo dobrze się zbierało. Proszę o pomoc w identyfikacji błędu i przyczyny braku mocy. Jestem z okolicy Nowej Rudy, pow. Kłodzki, dolnośląskie. Jeżeli znacie kogoś z okolicy kto zna się na rzeczy, podłączy VAGa, zrobi diagnostykę w trybie dynamicznym itp. będę wdzięczny za pomoc i oczywiście nie zapomnę się odwdzięczyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób logi,bo pewnie auto po programie tylko ktoś coś odwalił robiąc go,zapewne dobry tuner to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić logi, ale nie mam VAG-a ani wiedzy na ten temat. Zapewne, żeby zrobić to porządnie musiałbym spędzić sporo czasu na forach i testowaniu, a chcę to zrobić szybko. Napiszcie gdzie można szukać fachowców od VAG-a i czy są tacy w mojej okolicy, najlepiej z doświadczeniem z 1.8t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz mi nr ecu może coś poradzimy bo z Jugowa do Wro masz rzut beretem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...