Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony wasze opinie , rady


SVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar kupić opony do mojego audi a4 b7 s-line. Fele 16"

Zastanawiam się nad cooper, yokohama, nanakang. Miał ktoś styczność z tymi oponkami, może coś polecacie? A i chodzi mi o większy profil opony jakieś 60-65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszy profil przeklamania przy predkosci .50-55 dla 16 jest optymalnie z tego co pamietam. No i jak to bedzie wygladac jak pol terenowka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lestat ma racje z tym profilem - 55 to optimum. A co do marki, to lepiej coś renomowanego. Ja mam michelin energy saver już pare lat i jestem zadowolony.

A z testów opon wynika, że mało znane azjatyckie i inne cuda mają np. wysokie opory toczenia, większą podatność na aquaplaning, dłuższą drogę hamowania czy poprostu gorszą przyczepność.

Może to brzmi jak banał, ale opony odpowiadają za Twoje i nie tylko bezpieczeństwo ( awaryjne hamowanie, wyjście z poślizgu). Ja bym gdzie indziej szukał oszczędności.

Zobacz to:

Test opon letnich ADAC 2012 w rozmiarze 205/55 R16 V ~ Oponeo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominikk dzięki za radę:) bardzo pomogła:) ale ktoś miał styczność z oponami nanakang? bo słyszałem wiele dobrego o tych oponach? oszczędności nie szukam tylko zależy mi na dobrej oponie która da mi komfort i bezpieczeństwo oraz wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kiedyś na oponach Nankang, kupowałem nowe. Złego słowa nie mogę powiedzieć - ciche i przyczepne, w mojej ocenie bardzo dobre. Konkretnie były to opony Nankang NS-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole kupować nowe opony, a mniej znanych marek, niż jakieś używki nie wiadomo jakie i za ile. Więc śmiało kupuj jedną z wybranych marek, a nie będziesz żałował. Planowałem kiedyś zakup używki to więcej kasy straciłem na poszukiwania niż opony były warte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole kupować nowe opony, a mniej znanych marek, niż jakieś używki nie wiadomo jakie i za ile.

Ja też, odkąd mi kiedyś taka używka strzeliła (na szczęście z tyłu). :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o nowe opony np. yokohama trzeba dać około 700zł. ale chyba warto kolega ma u siebie i rewelacja. Pytanie czy warto tyle kasy dać? np. Continental ContiPremiumContact 5 to już koszt około 350zł. pół ceny. a i też nie ma do czego się przyczepić? Już nie wiem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci swoją opinię nt. opon Nankang. Wyboru musisz dokonać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jakość jest porównywalna, to po co przepłacać?

Bierz Conti. Da się je kupić poniżej 300 nawet.

Najwyżej po dwóch, trzech latach jazdy wrzucisz sobie nowy komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti są przereklamowane, Yokohama też

Polecam Falken bardzo dobre opony w cenie dużo niższej niż Conti, Yoko czy TOYO a w testach wypadają dużo lepiej od wyżej wymienionych.

Naprawdę polecam

Jeszcze sprawdzone i bardzo dobre oponki to Dunlop, obecnie na nich jeżdżę i jestem mega zadowolony.

Niedługo zmieniam fele i idę w Falken bo cena niższa niż Dunlop a jakościowo również wysoki standard przewyższający tzw. marki z najwyżej półki.

Poczytaj troche niezależne testy opon, ja robiłem wywiad.

Kumpel miał TOYO i w rok mu się zjechały a dużo wcale nie jeździł:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jezdziłem na TOYO PROXES 3 sezony i rewelka , kleiły super , ciche , polecam ale cenowo drozsze od no conti czy dunlopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja głównie jeździłem na bridgestone,michelin i contenintal... bardzo dobrze mi się jeździło i najlepiej na contenintal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...