Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Opony wasze opinie , rady

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam zamiar kupić opony do mojego audi a4 b7 s-line. Fele 16"

Zastanawiam się nad cooper, yokohama, nanakang. Miał ktoś styczność z tymi oponkami, może coś polecacie? A i chodzi mi o większy profil opony jakieś 60-65.

Opublikowano

Wiekszy profil przeklamania przy predkosci .50-55 dla 16 jest optymalnie z tego co pamietam. No i jak to bedzie wygladac jak pol terenowka:-)

Opublikowano

Lestat ma racje z tym profilem - 55 to optimum. A co do marki, to lepiej coś renomowanego. Ja mam michelin energy saver już pare lat i jestem zadowolony.

A z testów opon wynika, że mało znane azjatyckie i inne cuda mają np. wysokie opory toczenia, większą podatność na aquaplaning, dłuższą drogę hamowania czy poprostu gorszą przyczepność.

Może to brzmi jak banał, ale opony odpowiadają za Twoje i nie tylko bezpieczeństwo ( awaryjne hamowanie, wyjście z poślizgu). Ja bym gdzie indziej szukał oszczędności.

Zobacz to:

Test opon letnich ADAC 2012 w rozmiarze 205/55 R16 V ~ Oponeo.pl

Opublikowano
  • Autor

dominikk dzięki za radę:) bardzo pomogła:) ale ktoś miał styczność z oponami nanakang? bo słyszałem wiele dobrego o tych oponach? oszczędności nie szukam tylko zależy mi na dobrej oponie która da mi komfort i bezpieczeństwo oraz wygląd.

Opublikowano

Jeździłem kiedyś na oponach Nankang, kupowałem nowe. Złego słowa nie mogę powiedzieć - ciche i przyczepne, w mojej ocenie bardzo dobre. Konkretnie były to opony Nankang NS-2.

Opublikowano

Ja wole kupować nowe opony, a mniej znanych marek, niż jakieś używki nie wiadomo jakie i za ile. Więc śmiało kupuj jedną z wybranych marek, a nie będziesz żałował. Planowałem kiedyś zakup używki to więcej kasy straciłem na poszukiwania niż opony były warte :)

Opublikowano
Ja wole kupować nowe opony, a mniej znanych marek, niż jakieś używki nie wiadomo jakie i za ile.

Ja też, odkąd mi kiedyś taka używka strzeliła (na szczęście z tyłu). :kwasny:

Opublikowano
  • Autor

Chodzi mi tylko o nowe opony np. yokohama trzeba dać około 700zł. ale chyba warto kolega ma u siebie i rewelacja. Pytanie czy warto tyle kasy dać? np. Continental ContiPremiumContact 5 to już koszt około 350zł. pół ceny. a i też nie ma do czego się przyczepić? Już nie wiem sam.

Opublikowano

Napisałem ci swoją opinię nt. opon Nankang. Wyboru musisz dokonać sam.

Opublikowano

Skoro jakość jest porównywalna, to po co przepłacać?

Bierz Conti. Da się je kupić poniżej 300 nawet.

Najwyżej po dwóch, trzech latach jazdy wrzucisz sobie nowy komplet.

Opublikowano

Conti są przereklamowane, Yokohama też

Polecam Falken bardzo dobre opony w cenie dużo niższej niż Conti, Yoko czy TOYO a w testach wypadają dużo lepiej od wyżej wymienionych.

Naprawdę polecam

Jeszcze sprawdzone i bardzo dobre oponki to Dunlop, obecnie na nich jeżdżę i jestem mega zadowolony.

Niedługo zmieniam fele i idę w Falken bo cena niższa niż Dunlop a jakościowo również wysoki standard przewyższający tzw. marki z najwyżej półki.

Poczytaj troche niezależne testy opon, ja robiłem wywiad.

Kumpel miał TOYO i w rok mu się zjechały a dużo wcale nie jeździł:thumbdown:

Opublikowano

a ja jezdziłem na TOYO PROXES 3 sezony i rewelka , kleiły super , ciche , polecam ale cenowo drozsze od no conti czy dunlopa

Opublikowano

ja głównie jeździłem na bridgestone,michelin i contenintal... bardzo dobrze mi się jeździło i najlepiej na contenintal :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.