Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dawka paliwa VAG a sterowniki silnika.


wiktorsam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może mi ktoś napisać od czego zależy dawka paliwa wskazywana w VAG ? Czy nie jest to tak że jest to pewna wartość ustawiona mechanicznie nastawnikiem z możliwością delikatnej korekty w VAG?

Tak mi się wydawało do niedawna, ale:

Robiłem sobie chipa i wsadzeniu nowych kości dawka z moich dotychczasowych 3 mg spadła na 0,5 auto szarpało itd. Przestawiłem nastawnik i ustawiłem dawkę około 4 mg (mam wtryski 216). W międzyczasie z mojej winy uwaliłem sterownik i musiałem tymczasowo wstawić inny od 1z (8bit) i jakie było moje zdziwienie jak na tym sterowniku dawka na vag była w okolicach 6.5 mg. Zamówiłem nowy sterownik, na nim po wsadzeniu dawka znowu była inna...

Zalutowałem podstawki wstawiłem chipa i nie jestem pewien, ale chyba wróciła do wartości z pierwszego sterownika.

I tu nasuwa mi się pytanie na ile mogę wierzyć dawce wskazywanej w VAG skoro na każdym sterowniku dawka jest inna a nastawnik przecież nie ruszany?

Na podstawie jakich danych VAG wskazuje wielkość dawki paliwa?

Pytam bo wydaje mi się że po tych kombinacjach auto pali ciut za dużo i zacząłem się zastanawiać czy te 4mg wg vag to naprawdę 4mg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ze tak bedzie bo kupiles ecu z innym symbolem,a roznica byla w mapach napiecia nastawnika z tego co pamietam.I bedzie tak sie dzialo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECU kupiłem z identycznym oznaczeniem, ale w takim razie skoro po zmianie chipa ale na starym ecu dawka poleciała w kosmos to czy mogę wierzyć tej dawce ? Czy vag pokazuje mi poprawne dane - chodzi o to że po zmianie chipa dawka spadła na 0,5 mg z 3 i wydaje mi się że była naprawdę niska bo auto szarpało i falowały obroty, po wyregulowaniu nastawnikiem na 4mg objawy minęły.

Nie wiem czy napisałem zrozumiale, chodzi o to czy mogę przyjąć że obecne 4mg to naprawdę 4mg mimo że auto jest po chipie i że po wymianie chipa dawka spadła bardzo mocno mimo że nie ruszałem nastawnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie pozostaje nic innego jak to ze musiales miec w adaptacjach przesuniete na maxa.I po wsadzeniu ecu(w ktorym ori wartosc byla 32768) zrobily sie takie kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też nie, w adaptacjach przed chipem miałem dawkę ustawioną na 3 mg, i to już była największa jaką się dało ustawić.

Po zmianie chipa dawka wskoczyła na około 0.5 i najmniejszą jaką mogłem ustawić adaptacjami była około 1,5mg, przez co musiałem ruszyć nastawnik żeby ustawić około 4mg. Obecnie zakres regulacji vagiem to między 3 a 4 mg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok to jeżeli mapa jest przestawiona w chipie to dawka wskazywana przez vag jest poprawna czy nie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...