Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niestabilność przy większej prędkości


Wujek

Rekomendowane odpowiedzi

A4 Avant mam od 3 tygodni i dopiero dzisiaj udało mi się ją trochę przegonić. Pojechałem w trasę 500km.

Na codzień w pracy jeżdżę 4 różnymi samochodami (osobowe i dostawcze).

Żadnym z tych samochodów jazda nie jest tak męcząca jak moją A4.

Chodzi mi o ciągłe korygowanie toru jazdy przy prędkośći większej niż 100km/h, wynikiem czego samochód ciągle jedzie minimalnym wężykiem.

Dodam, że samochód posiada seryjne sportowe zawieszenie, ma nowe amortyzatory z tyłu (przód sprawne na 81% więc nie wymieniałem), część z przednich wahaczy jest wymieniona (stwierdzono luzy), opony na jakich jeżdżę to zimówki Uniroyal (nowe) na felgach 15", luzów na przekładni kierowniczej nie stwierdzono.

Znajomy powiedział mi, że po prostu muszę się z tym pogodzić gdzyż moje Audi ma 8 lat i 160000km przebiegu, a na codzień jeżdżę autami nie starszymi niż rok.

Czy ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

szkoda ze juz tyle napisałeś na forum a jeszcze nie udało Ci się przeczytać regulaminu oraz przedstawić w odpowiednim dziale :twisted:

jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdź geometrie kół :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu, fakt fakt... ja bym proponowal sprawdzenie wymiarow calego auta bo moze zostawiac 4 slady. Jezeli wszystkie wachacze, laczniki stabilizatorow sa ok, geometria i nadwozie ok to zostaje zalozyc jeszcze rozporke...nic wiecej. Na 15'' jakolkolwiek niestabilnosc mozna czuc jedynie przy ciasniejszych lukach przy predkosciach powyzej 180km/h ....co do przebiegu to niewydaje mi sie on byc prawdziwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przebiegu to niewydaje mi sie on byc prawdziwy

:?:

silnikami diesla sie poprostu Jezdzi.

Tu by wychodilo 20tys.rocznie. Ale zdarzaja sie wyjatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim starym audi b5 z 95 śmigałem i nigdy żadnym autem nie jeździło mi się lepiej..a kiere puszczałem przy 240 i jechał prosto..wieć pewno coś musisz mieć z geometrią..możę fele pogięte albo któraś opona niedopompowana..no albo najgorsze :) to źle pospawany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te myszkowanie auta po drodze nie jest normalne - chcesz to może umów się z którymś klubowiczów na przejażdżkę. Sprawdz auto gruntownie bo coś z nim nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawdź geometrie kół

Dzisiaj pojechałem do mechanika, zrobiłem pomiary i wyszło, że auto ma z przodu lekką rozbieżność. Wyregulowałem i pojechałem na próbę. Wygląda na to, że objawy ustąpiły.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...