Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Geometria - interpretacja wyników

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

napisz coś więcej czy takie autko kupiłeś , czy zaczęło się tak dziać w trakcie użytkowania, czy była jakaś przygoda dzwon zaliczenie dziury bo tak nikt nie wywróży i podpowie co może być przyczyną

Opublikowano
  • Autor
napisz coś więcej czy takie autko kupiłeś , czy zaczęło się tak dziać w trakcie użytkowania, czy była jakaś przygoda dzwon zaliczenie dziury bo tak nikt nie wywróży i podpowie co może być przyczyną

Autem jezdze ponad 3 lata, problem pojawil jakis czas temu. Były wymieniane wahacze, moze zwrotnica została uszkodzona jakos? Nie wiem.

Opublikowano

jeśli problem pojawił sie po wymianie wahaczy to tutaj bym szukał problemu możliwe że były nie ori kiepskiej jakości lub podróby zdarzały się też podróby lemfordera tak tylko strzelam tak jak wcześniej pisałem zwrotnica jak nie ma luzów powinna być ok. takie jest moje zdania

Opublikowano
  • Autor
jeśli problem pojawił sie po wymianie wahaczy to tutaj bym szukał problemu możliwe że były nie ori kiepskiej jakości lub podróby zdarzały się też podróby lemfordera tak tylko strzelam tak jak wcześniej pisałem zwrotnica jak nie ma luzów powinna być ok. takie jest moje zdania

Skoro zwrotnica jest OK, to skad taka roznica skretu wg pomiaru? I dlaczego prawa opona taka sie zachowuje? Dobra, w sumie nic nie wymyslimy. Wymienie lewa zwrotnice i dam znac co i jak.

Opublikowano

Pisałem abyś sprawdził wahacze (drążki), jeśli któryś z nich trafił się przypadkowo od innego rodzaju zawieszenia (krótszy/dłuższy) stąd może być różnica podczas skrętu. Bo przy jeździe na wprost jest geometria jest ok, u mnie jest dużo bardziej krzywo i auto jedzie prosto i nie ściąga nigdzie:

http://lh3.googleusercontent.com/-1CWOM8AQyGY/UCCWCAwKlFI/AAAAAAAANuk/7n9N1TqADgo/s640/IMG_9953.JPG

http://lh5.googleusercontent.com/-4g0sS4pYl7g/UCCWB8SJKGI/AAAAAAAANug/tjqbLCJ5T8I/s640/IMG_9951.JPG

Ewentualnie dalej drążąc sprawdziłbym gniazdo mocowania sprężyny i wahaczy :kwasny:

Opublikowano
  • Autor
Pisałem abyś sprawdził wahacze (drążki), jeśli któryś z nich trafił się przypadkowo od innego rodzaju zawieszenia (krótszy/dłuższy) stąd może być różnica podczas skrętu. Bo przy jeździe na wprost jest geometria jest ok, u mnie jest dużo bardziej krzywo i auto jedzie prosto i nie ściąga nigdzie:

http://lh3.googleusercontent.com/-1CWOM8AQyGY/UCCWCAwKlFI/AAAAAAAANuk/7n9N1TqADgo/s640/IMG_9953.JPG

http://lh5.googleusercontent.com/-4g0sS4pYl7g/UCCWB8SJKGI/AAAAAAAANug/tjqbLCJ5T8I/s640/IMG_9951.JPG

Ewentualnie dalej drążąc sprawdziłbym gniazdo mocowania sprężyny i wahaczy :kwasny:

Dlatego napisałem, ze sciaganie w prawo moze byc odrebna sprawa. Zwrotnice musze wymienic, bo denerewuje mnie to slizganie sie opony podczas skretu. Poza tym mam wrazenie, że jak sie skrecam w lewo to mam wiekszy opór niz w prawo.

Jezeli chodzi o sciaganie to musze miec caly czase lekko skręcona kierowniece w lewo, wtedy samochód jedzie prosto. Jak tylko puszcze to momentalnie ucieka w prawo.

Opublikowano
[quote name=ruks

Dlatego napisałem, ze sciaganie w prawo moze byc odrebna sprawa. [/quote]

nic podobnego to wszystko jest ze sobą powiązane za kąt pochylenia koła odpowiadają górne i dolne wahacze

Opublikowano
  • Autor
[quote name=ruks

Dlatego napisałem, ze sciaganie w prawo moze byc odrebna sprawa. [/quote]

nic podobnego to wszystko jest ze sobą powiązane za kąt pochylenia koła odpowiadają górne i dolne wahacze

Wahacze sa wszystkie wymienione. Co mam jeszcze raz wymieniac wahacze? To paranoja jakas jest. Wszystkie lemfordera.

Poza tym, dlaczego uwazasz ze to nie moze byc zwrotnica? Przeciez to jest aluminiowe gówno, które moze sie skrzywic przy byle stłuczce (uderzenie w koło). Nie wiem co sie działo przed zakupem, zwrotnica mogła byc juz krzywa wczesniej, ale załozylem szersze opony i dopiero sie ujawnilo. Ale sciagania na pewno było, a juz na pewno nei takiego jak teraz.

Opublikowano

puszysz się i masz pretensje a nie opisujesz wszystkiego żeby było łatwiej podpowiedzieć a jak już ci się podpowiada to ty lepiej wiesz to poco ten temat na samym początku w skrócie powinieneś wszystko opisać a nie żeby wszystkie informacje po trochę wyciągać jeśli autko miało jakąś przygodę tak wnioskuję z ostatniego wpisu to tak jak najbardziej zwrotnica może być krzywa

Opublikowano
  • Autor
puszysz się i masz pretensje a nie opisujesz wszystkiego żeby było łatwiej podpowiedzieć a jak już ci się podpowiada to ty lepiej wiesz to poco ten temat na samym początku w skrócie powinieneś wszystko opisać a nie żeby wszystkie informacje po trochę wyciągać jeśli autko miało jakąś przygodę tak wnioskuję z ostatniego wpisu to tak jak najbardziej zwrotnica może być krzywa

Ja sie nie pusze, po prostu sugerowanie ze to wina wahaczy mnie nie przekonuje. Prosiłem o wnioski na podstawie zamieszczonego wyniku pomiaru geometrii i objawów. ASO postawiło diagnoze ze to zwrotnica i myslalem, ze znajde jakies potwierdzenie na forum i tyle.

Dla mnie EOT.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.