Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8 97r]Zmiana faz rozrzadu w - PROBLEM


prasulek

Rekomendowane odpowiedzi

Elo mam stresa z silnikiem 1.8 z 97-go roku. A mianowicie z tylu pokrywy zaworow znajduje sie cos w rodzaju napinacza odpowiedzialnego za zmiane faz prawego walka rozrzadu no i problem polega na tym ze w silniku produkowanym w latach 97-98 ten "napinacz" byl sterowany hydraulicznie a od roku 99 montowany byl sterowany elektronicznie no i u mnie podobno jest wlozony ten drugi (tak mi powiedziano w serwisie) i nie jest pod nic podlaczony bo z wiazki z komputera nie wychodza zadne dodatkowe kable bo po prostu nie powinny w tym modelu... Moje pytanie jest nastepujace:

Czy to moze miec znaczacy wplyw na prace silnika, ewentualne spadki mocy, spalanie, itp. bo samochod zachowuje sie tak jakby mial przynajmniej opozniony zaplon...? Dodam jeszcze ze jak podlaczylem go pod kompa i sprawdzilem kat wyprzedzenia zaplonu to wynosil okolo 10 stopni wiec to chyba dobry...?

Na dodatek dowiedzialem sie ze ten "napinacz" ktory posiadam nowy kosztuje 1700zł a ten ktory powinienem miec 550zł wiec mysle ze raczej nie powinienem stracic na wymianie tyle ze dodatkowy stres polega na tym ze chyba pokrywe trzeba bedzie tez zmienic...?

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam twojego silnika ale zastanawia mnie jedno zmienne fazy rozrządu w tym silniku, wiem że w rodzinie silników 1,8T zmienne fazy rozrządu pojawiły się dopiero gdzieś od połowy 2001r to skąd już w twoim aucie?

Co do idei zmiennych faz rozrządu to chodzi o odpowiednie napełnienie i opróźnianie cylindra w zależności od prędkości obrotowej silnika. Korzyści to zwiększanie mocy przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa i tymsamym obniżenie emisji substancji toksycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co piszesz masz silnik 1.8 20v znaczy ze lapiesz wszystko jak sie da a ten kto ci to opowiadal mial wyobraznie lepsza niz male dzieci i trzeba sie zastanowic czy on wogole widzial mechanizm do zmiennych faz rozrzadu. Wracajac do tematu jezeli cie interesuje lancuch pod pokrywa to ci pomoge zadajac ci pytanie : w ktorym miejscu pasek rozrzadu napedza drugi walek rozrzaedu. Po pierwsze majac ten sam silnik (no moze = APT) napinacz jest hydrauliczny i co najdalej moze mocno lub slabiej halasowac z powodu nieszczelnosci. Po drugie tego typu niesprawnosci w aucie moze miec setki przyczyn.

Czyli jak sie podzielisz jakimis bardziej szczegolowymi detalami to postaram cie w jakis sposob nakierowac chyba ze sam dojdziesz do rozwiazania w szybszy sposob.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...