Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moc głośników w systemie BOSE


choodyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w mojej B5 system BOSE ale niestety tylne głośniki "pierdzą" postanowiłem je wymienić na jakieś inne i tu moje pytanie jakie kupić żeby to ładnie grało jakiej mocy są tam głośniki? lepiej kopić używane od systemu BOSE czy można je zastąpić jakimiś innymi? wymiana całego nagłośnienia mnie nie interesuje

---------- Post dopisany 13-08-2012 at 11:13 ---------- Poprzedni post napisany 08-08-2012 at 18:26 ----------

to nikt nie pomoże? to może zadam jeszcze inne pytanie, tam są włożone głośniki 2 ohm a ja posiadam na półce 4 ohm magnata czy mogę je podłączyć bez obawy ze coś spale albo w tym stylu? i co może się stać jak te co podłącze będą miały większą moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji pisze tylko ze system bose ma moc ogólną 120W w A4, w przypadku seryjnego nokia jest 4x20+40W dla avanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w takim razie jak założę zamiast tych co mam czyli 2 ohm głośniki magnata 4 ohm a konkretnie takie Magnat Car Fit Style 162 (2544174296) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. to czy nic się nie stanie ze wzmacniaczem? wiem ze to banalne pytania ale w dziedzinie elektryki i nagłośnienia jestem laikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ale szału nie będzie. Bo przy 4ohm na głośniku wzmacniacz nie będzie miał nawet tych 20W na kanał. Jak już chcesz coś zmieniać to poszukaj PB niektóre są 3ohm. Ale najlepiej zagrają 2ohm ale takie głośniki ciężko znaleźć.

problem jest przy sytuacji gdy do wzmacniacza 4ohm podłączysz głośnik 2ohm, wtedy dużo bardziej obciążasz końcówkę mocy.

---------- Post dopisany at 12:44 ---------- Poprzedni post napisany at 12:40 ----------

Z własnego doświadczenia powiem Ci że podłączyłem pod fabryczny wzmacniacz Bosse w B6 głośniki Helixa 4ohm i zagrały gorzej niż fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...