Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bixen +drl


inta

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

obecnie w aucie mam zwykle lampy na zarowki H. chce to zmienic na bixen + drl. w aucie mam czujnik zmierzchu i coming/leaving home (pisze o tym bo moze to miec znaczenie - o tym za chwile). to co chce osiagnac to calkowite zapomnienie o czyms takim jak przelacznik swiatel a mianowicie - ustawiam sobie swiatla na auto i w dzien zalaczaja sie drl a w nocy xeny. czy cos takiego jest mozliwe gdzy mam wspomniany coming.leaving home? bo rozumiem, ze moze byc problem z przelacznikiem w srodku? no i druga rzecz czy mozecie mi dac jakies linki z lampami. generalnie najbardziej by mi odpowiadaly lampy z b8 np to: LAMPA LEWA AUDI A4 '08 W GÓRE Bi-Xenon SKRĘTNY (2506765120) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ale jak rozumiem, 'nie da sie' ? jesli sie myle wyprowadzcie mnie z bledu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema najmniejszego problemu,żeby zrobić to co chcesz,tym bardziej,że posiadasz czujnik zmierzchu.Tylko na Twoim miejscu bym szukał ori bixenonów bo te co pokazałeś nie pasują wizualnie do b7ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ori bixenony b7 nie maja chyba opcji drl? czy mi sie cos miesza? mozesz zapodac linka do takich lamp, ktore to maja? bo te co znalazlem na alle do b7 to byly jakies ori ale przerabiane :/ i jeszcze przy okazji spytam o co chodzi ze 'skretny' - rozumiem, ze to sa te z opcja do adaptive light(o ile dobrze napisalem) tzn. to jest to wspomaganie na zakretach, tak? czy do tego cos jeszcze trzeba robic czy dziala bez problemu typu plug&play?

---------- Post dopisany at 17:25 ---------- Poprzedni post napisany at 17:21 ----------

Napisz coś o aucie(jaki model), jeśli to b7 to możesz zmienić kodowanie świateł i włączyć drl.

tzn. co konkretnie? model b7 r 2006 koncowka ale lampy mam obecnie zwykle - bez niczego zwykla fabryka na zarowki. w kokpicie mam dwa pokretla - 3 poziomowe ustawianie wysokosci i obok drugie pokretlo wl/wyl coming/leaving home

jesli ma to znaczenie to mam tez przeciwmglowe z przodu w zderzaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje świateł drl w b7 mają zarówno bixenony jak i lampy halogenowe, w bixenonach zamiast świateł drogowych jest wsadzona żarówka P21w która pełni rolę świateł do jazdy dziennej, w lampach halogenowych (poprzez odpowiednie kodowanie) rolę tą pełni żarówka h7 świateł drogowych z zmniejszoną mocą świecenia chyba o jakieś 25%.

Jeśli dysponujesz jakimś kable możesz samemu zmienić kodowanie wchodzisz w MCE KANAŁ 09 - następnie kodowanie i zmieniasz dwie ostatnie cyfry np: na 21(ja tak mam) i klikasz "do it", następnie wchodzisz w Adaptację - kanał 006 Daytime Running Lights Dimming (High Beam) klikasz read (standardowa wartość to 70) zmieniasz 51 klikasz test następnie save, i masz światła do jazdy dziennej w lampach halogenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm to moze da sie to wlaczyc nawet teraz u mnie? nie potrzebuje do tego pokretla drl? wystarczy vagiem przekodowac i bedzie dzialalo? to by mi nawet pasowalo jakbym wskoczyl do mechanikow bo niedlugo ich odwiedze a narazie na lampy kasy troche brak...w ten sposob bym mogl odlozyc to o kilka tygodni a jezdzic na starych lampach i miec drl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o spryskiwaczach wiem. wlasnie sie zastanawiam co z tym zrobic bo auto mam niemalowane i nie usmiecha mi sie wymieniac zderzaka :/ no i chyba trzeba zbiorniczek zmienic i cos tam jeszcze podlaczyc? nie wiem co na to moi mechanicy czy ogarna ten temat ale jeden z nich jezdzi b6 i zmienial lampy u siebie musze sie go dopytac chociaz sadze, ze poszedl na latwizne...a samopoziomowania to juz w ogole sie obawiam bo czytalem tutaj, ze to dosc skomplikowany uklad i cos nawet na wahaczach siedzi(nie wiem ile w tym prawdy????) wiec mam obawy czy dadza rade i czy w ogole sie w to bawic czy nie lepiej zostac przy tej lampie i dac jakies lepsze zarowki hmmm osram nightcos tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje świateł drl w b7 mają zarówno bixenony jak i lampy halogenowe, w bixenonach zamiast świateł drogowych jest wsadzona żarówka P21w która pełni rolę świateł do jazdy dziennej, w lampach halogenowych (poprzez odpowiednie kodowanie) rolę tą pełni żarówka h7 świateł drogowych z zmniejszoną mocą świecenia chyba o jakieś 25%.

Jeśli dysponujesz jakimś kable możesz samemu zmienić kodowanie wchodzisz w MCE KANAŁ 09 - następnie kodowanie i zmieniasz dwie ostatnie cyfry np: na 21(ja tak mam) i klikasz "do it", następnie wchodzisz w Adaptację - kanał 006 Daytime Running Lights Dimming (High Beam) klikasz read (standardowa wartość to 70) zmieniasz 51 klikasz test następnie save, i masz światła do jazdy dziennej w lampach halogenowych.

Kolego , chcesz mi powiedzieć , że w mojej audiczce wystarczy zmienic kodowanie , i bede miał funkcje DRL w zwykłych lampach [białe kierunki] ? Ustawiam włącznik świateł w pozycji AUTO i za dnia świecą mi żarówki od świateł drogowych o pomniejszonej mocy a gdy ściemni sie, czujnik załączy normalne śwaitła mijania. Również posiadam CLH i czujnik zmierzchu. Może to ktoś potwierdzić ?

Panowie ,a da rade zrobić coś takiego , żeby za DRL słuzyły halogeny przeciwmgielne . Obecnie jest tak , że halogeny robią za funkcję CLH. Chciałbym zeby robiły za DRL i CLh jednoczesnie. za dnia jeżdzę na zapalonych halogenach , a w nocy oświetlają drogę do domu po zamknięcu auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam , pytanie te DRL (światła dzienne ) można zrobić tak za włączniki że będą tylko działały na trybie auto ? Czy też musi chodzić i na trybie  0 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...