Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Luźna rurka powietrzna w 2.5 TDI


ekonom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W czasie wymianu filtru powietrza wyjąłem całą obudwę filtru. Zauważyłem otwartą rurke powietrza. Była to jedna z końcówek trójnika, który doprowadzał sygnał do przekaźnika zabudowanego przy ściance przedziału silnikowego. Swobodny koniec rurki był niewidoczny w normalnych warunkach ponieważ całkowicie zasłaniała go dolna część obudowy filtru powietrza. Całość przedstawiłem na zdjęciu, które pozwala na łatwą identyfikację przekaźnika powietrznego i swobodnego końca rurki.Czy jest to sytuacja normalna? Czy koniec rurki powinien być otwarty do atmosfery i wisieć swobodnie, czy powinien być gdzieś podłączony?

Tutaj linki do fotek w powiększeniu :

http://images27.fotosik.pl/219/0ce2548b6795ccea.jpg

http://images27.fotosik.pl/219/2868ddc746e27f31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obejrzyj dokładnie obudowe filtra, a znajdziesz miejsce podłączenia tego przewodu.

Pozdrawiam Paweł

PS. przy okazji masz schemacik całej inst. podciśnienia twojego motorka :wink4:

Pq1HCVTJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystkie znaki na niebie i ziemi mowia powinien byc wpiety w prawym tylnym rogu obudowy filtra powietrza. Wystaje tam taki krociec w ktory nalezy "wlozyc" ta rurke :rolleyes: przyjzyj sie dokladnie tej obudowie a na pewno znajdziesz :rolleyes:

sorki nie zauwazylem poprzedniej odpowiedzi ktora pojawila sie w trakcie pisania mojej odp :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za pomoc i schemacik jutro poszukam miejsca do podłączenia rurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...