Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Załączający się ABS w końcowej fazie hamowania problem


BartoszBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam problem z ABS.Problem pojawia się sporadycznie nieraz raz na miesiąc a nieraz kilka razy na tydzień.

Hamując z większych prędkości problemów nie ma natomiast jadę 30km/h(zwalniam) chcę zaparkować i hamuje dwa metry do krawężnika(na parkingu)i nagle pedał robi się twardy hamulców prawie zero coś dziwnie buczy(chyba załącza się ABS)i ledwo udaje mi się zatrzymać.Problem występuje w końcowej fazie hamowania przy małych prędkościach płyn nie ucieka błędów na VAGU nie ma co jest grane?Pedał normalnie jest miękki twardnieje po 3-4 depnięciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli problem narastał to masz zabrudzone czujniki i pierścienie ABS

roboty przy tym troche jest ale ogarniesz sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli problem narastał to masz zabrudzone czujniki i pierścienie ABS

roboty przy tym troche jest ale ogarniesz sam

U brata w quattro było jeszcze że załączał się ten abs jak w Twoim przypadku, czujniki czyste, co jest? Pęknięty pierścień i tak szalało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem że pierścień absu jest osadzony na przegubie tak?(ten pierścień wygląda jak srebrna obejma na krawędzi przegubu z dziurkami tak bo z tego co wiedze są dwa typy pierścień z dziurkami i pierścień z ząbkami...)?Czujnik wystarczy wyczyścić z opiłków i pierścień przejechać szczotką drucianą i wszystko?

Macie może jakiś poradnik jak postępować z tyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpiełem pod VAGa sprawdziłem prędkość kół są cztery kolumny przy prędkości 8km/h jest tak:pierwsza tabela 1km/h druga tabela prędkość skacze od 1 do 4 do 8 km/h w 3 i 4 tabeli predkość 8km/h natomiast przy wyższych prędkościach 10km/h>we wszystkich tabelach jest ta sama prędkość kół...gdzie leży przyczyna że przy niskich prędkościach dwa czujniki źle mierzą(domyślam się ze dwa przednie) a przy wyższych prędkościach wszystko jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście okazało się że są źle ustawione czujniki na przodzie bardziej je ''wbiłem do oporu'' i wszystko działa jak należy ;)

Dziękuje za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...