Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ALT] Błąd klimatronika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od kilku dni na wyswietlaczu od klimatyzacji wyswietla sie cos takiego:

BOOT FEHLER

ang znaczenie: boot failure

Zalaczam foto:

23052008040smallcj7.th.jpg

Audi A4 B6 ALT wersja na Anglie.

Vag ver. 409.1 nie chce mnie polaczyc klimatronikiem:

Address 46: Central Conv.
Controller: 8E0 959 433 AC
Component: Komfortgerát T9F  0313
Coding: 06859
Shop #: WSC 63351
1 Fault Found:
01320 - Control Module for Climatronic (J255)
     49-00 - No Communications 

Interfejs USB.

Problem rozwiazuje - chwilowo - wyjecie i ponowne wlozenie bezpiecznika w skrzynce bezp. Ale musze to robic czasami kilka razy dziennie, i to nie rozwiazuje problemu calkowicie.

Z gory dziekuje za jakiekolwiek wskazowki.

Przepraszam jesli juz bylo - przekopalem wszystkie tematy z klimatyzacja zwiazane - moze pominalem.

Pozdrawiam.

Opublikowano

tego problemu nie było... Po komunikacie można wnioskować pad sterownika, pojęcia nie mam czy da się to uratować, czy też nie...

Problemem może być albo zły klimatronik (jakaś inna wersja, nie zmianiałeś ?), albo problem elektryczny - należałoby się udać do elektryka...

Spróbuj zmienić bezpiecznik na nowy, nie pamietam jaka jest jego wartość ? (jest napisane na tabliczce)

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za odpowiedz.

Nie zmienialem klimatronika, problem pojawil sie z nikad - wiem, brzmi dziwnie. Bezpiecznik zmienialem na inny - kilkukrotnie (wart. 10A). Zauwazylem takze, iz blad zawsze pojawia sie gdy otworze auto badz gdy przekrece kluczyk w stacyjce. Nigdy w trakcie uzytkowania. Boot failure - ja rozumiem jako blad ladowania sterownika, co byloby to logiczne z uwagi na to kiedy sie on pojawia. Czyli powinienem przewidywac czarny scenariusz i rozgladac sie za nowym sterownikiem? Z elektrykiem w anglii troche ciezko. Pozostaje serwis Audi - godzina pracy serwisanta 95£ + VAT ok. 112 funtow :(

Opublikowano
Zauwazylem takze, iz blad zawsze pojawia sie gdy otworze auto badz gdy przekrece kluczyk w stacyjce. Nigdy w trakcie uzytkowania. Boot failure - ja rozumiem jako blad ladowania sterownika, co byloby to logiczne z uwagi na to kiedy sie on pojawia. Czyli powinienem przewidywac czarny scenariusz i rozgladac sie za nowym sterownikiem?

to pozwala się domyślać, że jest coś z elektryką narypane... Ale czy sterownika klimatronika jest tego przyczyną, czy też coś innego - tego nie wiem

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Dzieki za odpowiedz. Dzwonie jutro do serwisu, umowic sie na diagnoze. Pozdrawiam.[br]Dopisany: 29 Maj 2008, 22:33 _________________________________________________Odgrzeje temat - nie chce robic nowego posta.

Minelo troche czasu, ale auto zdiagnozowane - sterownik do wymiany.

W zwiazku z powyzszym kilka pytan:

- nr mojego sterownika to: 8E0 820 043 B - czy musi byc sterownik o takim samym numerze seryjnym, czy moge go zastapic jakims innym? np:

http://cgi.ebay.co.uk/Audi-A4-climate-control-unit-B6-double-din_W0QQitemZ120279139464QQcmdZViewItem?hash=item120279139464&_trksid=p3286.m14.l1318

lub takim ktory ma sterowanie podgrzewania foteli - moj nie ma tego.

- wiem ze trzeba przekodowac - niestety z uwagi na to ze nie mozna sie polaczyc ze starym sterownikiem nie moge zczytac kodowania, czy temat opisany tu

http://www.a4-klub.pl/smf/uklad_elektryczny/jak_zmienic_numer_vin_w_klimatroniku-t6270.0.html;msg80561#msg80561

rozwiazuje problem calkowicie?

Dopiero poznaje Vag'a, wiec nie mam na tym polu zbyt duzego (wlasciwie to zadnego) doswiadczenia, dlatego te pytania. Serwis chce za kodowanie ster. ok £100. dlatego postanowilem, ze zrobie to sam.

Opublikowano

mozesz zastąpić innym, ale uwaga.. ten z aukcji to do konsoli 2-din (masz taką ? )

da radę nauczyć go nowego vinu

Opublikowano
  • Autor

Wedlug mnie tak :) Ponizej zdjecie konsoli bez radia i klimatronika ( i popielniczki :> ):

audidashyx1.th.jpg

Co zas gdybym kupil taki ktory ma sterowanie podgrzewania foteli - moj nie ma tego, czy tez bedzie bez problemu? (moge tej aukcji nie wygrac, badz cena bedzie za wysoka)

Wiem upierdliwe pytania, ale chce miec pewnosc, zanim dokonam zakupu, gdyz pewnie nie bedzie opcji zwrotu.

Dzieki za odpowiedz.

Opublikowano

tak, możesz śmiało kupić z grzańcami, będzie działać.

Moja koleżanka ma tak zrobione :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.