Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymi po wymianie oleju


marcinAVF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem otoz wymienilem olej w a4 1.9tdi AVF na mobil 1 ESP formula 5w30 + wszystkie filtry , auto ma przebieg 145tys mil (okolo 232tys km) i zaczal mi od pewnego czasu kopcic tylko przy mocniejszym nacisnieniu gazu (od okolo 2,5- 3tys obr). Niestety nie wiem jaki byl wczesniej wlany olej gdyz mam to auto pare miesiecy. Moj znajomy ostatnio podlaczal kompa i zadnych bledow nie ma poza konczaca sie poduszka pod silnikiem, jesli chodzi o moc silnika i wkrecanie sie turbiny to jest wszystko raczej w normie, oleju w silniku tez nie ubywa po przejechaniu okolo 5tys km na nowym mobilu bez katowania. Aha silnik teraz pracuje bardziej "miekko" na nowym oleju tylko ciagle troche za glosno na wolnych obrotach. Wczesniej na starym oleju nawet przy 4 tys obr. tylko minimalnie kopcil co moze byc przyczyna tego dymienia zmienic mu olej na inny itp?.

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki kolor dymi bo to też ma znaczenie. Jak na czarno to może turbinka sie lekko przycina i jak ją puszcza to daje bąka. Najlepiej zrób logi dynamiczne statyczne i wrzuć do diagnostyki vag tam koledzy powinni ci zdiagnozować o co może chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki kolor dymi bo to też ma znaczenie. Jak na czarno to może turbinka sie lekko przycina i jak ją puszcza to daje bąka. Najlepiej zrób logi dynamiczne statyczne i wrzuć do diagnostyki vag tam koledzy powinni ci zdiagnozować o co może chodzić.

Witaj Idual, dzieki za opowiedz wogole sorry za opoznienia ale bylem na urlopie i nie mialem dostepu do internetu :wink: moja a4-ka dymi na czarno byc moze jest problem z turbina ze sie przycina, bede musial sie zaopatrzyc w kabelek i VAG i wrzuce logi do diagnostyki mam nadzieje ze poradze z tym sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...