Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-D oraz TV Tuner - szara opcja TV po naciśnięciu MODE


sebolnet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Podzielę się swoim problemem. Posiadam Audi A4 B5 Avant z 1998r. z fabrycznie zamontowaną Navigation Plus RNS-D (tylko jest to wersja z lewym dolnym przyciskiem RADIO/CD nie RADIO/CD/TV). W bagażniku oryginalnie zamontowany jest tuner tv podpięty. W Navi po naciśnięciu przycisku MODE na samej górze znajduje się opcja Tuner TV jednak nie mogę jej wybrać - jest jakby szara. Pytanie skoro tuner jest oryginalny fabrycznie zamontowany co może być przyczyną nieaktywnej opcji w MODE?

panel przedni wygląda tak LINK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto z Niemiec wymaga zmiany kodowania w Polsce tak to rozumiem. I antena do TV jest na dachu z GPS? Niedawno zakupiłem autko i chce je poznać od strony elektryki. Radio szumi dostałem się już do wzmacniacza bo to raczej jego wina. Ale muszę zakupić kabelek do VAG-a, bo mam ale chyba ODB... jakiś ELM327.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto z Niemiec wymaga zmiany kodowania w Polsce tak to rozumiem. I antena do TV jest na dachu z GPS? Niedawno zakupiłem autko i chce je poznać od strony elektryki. Radio szumi dostałem się już do wzmacniacza bo to raczej jego wina. Ale muszę zakupić kabelek do VAG-a, bo mam ale chyba ODB... jakiś ELM327.

ELM327 działa z VAGiem do wersji 4.09 wiec spokojnie można nim kodować sterowniki w b5

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to rozumiesz. Kodowanie należy sprawdzić dlatego że navi nie widzi tunera tv. A zły odbiór radia pewnie jest spowodowany padniętym wzmacniaczem antenowym.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek VAG-COM bede miał już niedługo wiec sprawdze kodowanie. Inna rzecz to wzmacniacz antenowy radio słabo odbiera i szukam wzmacniacza antenowego. I tak mam Avanta wiec mam w bocznych tylnych szybach z każdej strony czarny wzmacniacz i w klapie jeden czarny i jeden zielony. Pytanie - które są od radia a który od tv? jak sprawdzic ich poprawne działanie?

Pozdrawiam.

---------- Post dopisany 12-09-2012 at 09:22 ---------- Poprzedni post napisany 10-09-2012 at 16:13 ----------

Hmm no właśnie mało kto zna odpowiedź..... czarnych mam 3 sztuki zielony jeden.

czarny 2571005240

zielony mUnzEInSoWKKWq7JyLcea9g.jpg

---------- Post dopisany 20-09-2012 at 21:51 ---------- Poprzedni post napisany 12-09-2012 at 09:22 ----------

Jedno jest pewne w teście VAG-a Radio widnieje błąd - obwód anteny przerwany. Czyli kabel antenowy uwalony czy równie dobrze wzmacniacz padł?

---------- Post dopisany 03-10-2012 at 10:03 ---------- Poprzedni post napisany 20-09-2012 at 21:51 ----------

Panowie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czy kabel antenowy od radia idzie jeszcze przez jakieś inne złącza oprócz końcowych wzmacniaczy? Idzie tunelem środkowym? I jak z tymi kolorami wzmacniaczy w wyżej opisanym poście?

---------- Post dopisany 15-10-2012 at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany 03-10-2012 at 10:12 ----------

Kabelek VAG-COM bede miał już niedługo wiec sprawdze kodowanie. Inna rzecz to wzmacniacz antenowy radio słabo odbiera i szukam wzmacniacza antenowego. I tak mam Avanta wiec mam w bocznych tylnych szybach z każdej strony czarny wzmacniacz i w klapie jeden czarny i jeden zielony. Pytanie - które są od radia a który od tv? jak sprawdzic ich poprawne działanie?

Pozdrawiam.

---------- Post dopisany 12-09-2012 at 09:22 ---------- Poprzedni post napisany 10-09-2012 at 16:13 ----------

Hmm no właśnie mało kto zna odpowiedź..... czarnych mam 3 sztuki zielony jeden.

czarny http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/71/00/52/2571005240

zielony http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/mUnzEInSoWKKWq7JyLcea9g.jpg

---------- Post dopisany 20-09-2012 at 21:51 ---------- Poprzedni post napisany 12-09-2012 at 09:22 ----------

Jedno jest pewne w teście VAG-a Radio widnieje błąd - obwód anteny przerwany. Czyli kabel antenowy uwalony czy równie dobrze wzmacniacz padł?

---------- Post dopisany 03-10-2012 at 10:03 ---------- Poprzedni post napisany 20-09-2012 at 21:51 ----------

Panowie jakieś pomysły?

Do tego dochodzi jeszcze element 4D0035530C diversity -skrzynka przełączeniowa do wzmacniacz antenowego. Ma ktoś jakieś pomysły czy zielony wzmacniacz jest od tv czy radio? Ten diversity jest jakimś sumatorem antenowym ale też nie wiem czy tv, radio czy wszystkich.

---------- Post dopisany 13-11-2012 at 09:50 ---------- Poprzedni post napisany 15-10-2012 at 17:48 ----------

Muszę znaleźć jakiegoś speca od elektroniki samochodowej. Sprawa tych wzmacniaczy dalej pozostaje co najmniej tajemnicza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZego kolego dokładnie nie wiesz? Mam gdzieś wiązke od takiej navi z przyciskiem RADIO/CD to mogę sprawdzić co i jak idzie, ale z tego co pamiętam też tam były 3 czarne wzmacniacze i jeden zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak kolego bej? Coś znalazłeś? :)

---------- Post dopisany 24-12-2012 at 21:43 ---------- Poprzedni post napisany 04-12-2012 at 16:54 ----------

Może z innej beczki jak zakodować RNS-D na zmieniarkę? Fabrycznie jej nie miałem teraz dołożyłem. Jaki kod na jaki? Pozdrawiam.

Kod aktualny to 00205.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

00?xx: Anzahl der passiven Lautsprecher

0 - keine passiven Lautsprecher (Bose-Soundsystem)

1 - 1 passiver Lautsprecher vorne links (Bose mit Telefon)

2 - 2 passive Lautspr. vorn und 2 aktive Lautspr. hinten

5 - 2 passive Lautspr. vorne, keine aktiven Lautspr. hinten

00x?x: Soundsystem -Korrektur

0 - Standard (kein Bose-Soundsystem)

1 - Bose-Soundsystem

00xx?: Radiokonfiguration

+1 - ferngespeiste Antenne

+2 - CD-Wechsler

+4 - Zweitdisplay (Radio/Navigation)

---------- Post dopisany at 23:35 ---------- Poprzedni post napisany at 23:32 ----------

kodowanie na 00207 i jpowinno śmigać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzę moja zmieniarka to Yatour YT-M06 (bo źle się wcześniej wyraziłem) :) problem taki, że jak włączę radio i nacisnę CD to nie rozpoznaje urządzenia i wtedy odpinam i podłączam ponownie wtyczkę przy pudełeczku Yatour wtedy wykrywa i jest ok. Ale jak zapale silnik i znów CD to tak samo. Podpięcie zrobione prawidłowo nie idzie tego zwalić :Ptutaj opis ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zmieniarka jest uwalona lub sama navi ? Na strone nie mogę wejść bo eseet wariuje jest tam masa wirusów. Daj foto jak to jest podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...