Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoczynnie otwierająca się szyba pasażera.


Marcin6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż tydzień temu kupiłem samochód i kilka dni stał u mnie na placu i w któryś dzień zauważyłem że szyba pasażera jest otwarta - mimo że nikt jej nie otwierał gdy zamykałem auto.

Dziś niestety powtórzyła się sytuacja, tym razem dużo groźniejsza bo na publicznym parkingu pod sklepem i z lekką mrzawką na zewnątrz ;/

Podsumowując, auto jest zamknięte a szyba się sama otwiera - nie wiadomo kiedy :/

Dodam, że nie mam pilota, tylko zamykam z kluczyka wiec to nie problem pilota.

Auto po lifcie, 2 x el. szyby.

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz wiazke elektryczna miedzy drzwiami a slupkiem, byc moze sie poprzecieraly kabeli i zwarcie masz. Mialem podobna awarie w skodzie octawii i to wlasnie przez to bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... pompka czyli prawą stronę bagażnika rozbierać?

Dziś sprawdziłem połączenia buda <-> drzwi zarówna pasażera jak i kierowcy, dodatkowy zrzuciłem boczki i też nic niepokojącego w kablach nie widziałem, czysto, sucho, nic nie poprzecierane.

Spróbuję jeszcze dziś się dorwać do tej pompki.

---------- Post dopisany at 13:32 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

A co pompka może mieć wspólnego z otwieraniem szyb?

Czy ona steruje "modułem komfortu" kiedy przytrzymuję kluczyk w zamku i się szyby otwierają/zamykają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dobrałem do tej pompki - jest tam sucho jak na pustyni, wszystkie kostki siedzą solidnie, przy ruszaniu kablami nic się nie dzieje.

Robi się ciekawie :(

Eu1Jgl.jpg

pfIKtl.jpg

yItU7l.jpg

8qg25l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś miałem ten sam problem, auto stało kilka razy przez noc na parkingu pod blokiem z otwartą szybą. szukając powodu okazało się że guzik od szyb jest w tak niefortunnym miejscu że wysiadając z auta łokciem otwieralem szybe, pewnego razu sam się na tym przyłapałem.. od tamtej pory do dzis spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się raczej nie wydaje żebym to ja nacisnął bo miałem dwóch pasażerów z prawej strony i nic nie zgłaszali że jest szyba otwarta przy zamykaniu... hm.

Dodatkowo całkowicie wyciągnąłem pompkę, rozebrałem i wygląda na całkiem ok:

wIUTRs.jpg

VLi8Qs.jpg

kFQmfs.jpg

PcauIs.jpg

a4r9Ls.jpg

cWsrSs.jpg

zFQFks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to sie wydaje ze cos jest nie teges w przyciskach od strony kierowcy u mnie jest podobnie czasami jak zamkne szybe pasazera przyciskiem od strony kierowcy to tez sie otworzy ale nie do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szefie nie jesteś sam, u mnie dzieje się to samo wiem że wszystkie szyby były zamknięte jednak co jakiś czas zastaję rano otwartą szybę-pasażera....

dodam że zaczęło się tak dziać po zmianie pompki, na taką która działa z pilota i również obsługuje otwieranie zamykanie szyb z pilota

a czy Ty przypadkiem wsadziłeś już nową pompkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki problem, nawet podczas jazdy szyba się sama otwierała najgorzej było zimą -20 :) co było przyczyną?? Jeden pin w magicznej kostce w słupku kierowcy nie pamiętam koloru chyba niebieska, szukaj kostki w której są piny różnie ułożone kilka szerzej i kilka blisko siebie przyczyną była znana usterka uszczelka pod obudową komputera w podszybiu po deszczu lubiła sobie przepuścić wodę i sobie pociekało na tą kostkę pod wykładziną pin saśniedział i tyle, wypinaj kostki i sprawdzaj piny wszystkie muszą być czyste jak nie to wd i inne środki anty korodujące w kostkę poczyścić i będzie dobrze, zrobiłem tak i od tamtego czasu spokój ponad 2 lata. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...