Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak się sprawdza testerem na CO2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Posiadam tester do sprawdzania CO2 w ukladzie chlodniczym, jednak mam takie pytanie jak najlepiej testowac, bo ktos mi mowil ze na goracym silnik trzeba podpiac tester CO2 do zbiorniczka wyrownawczego, napompowac miedzy 1- 1,5 bar i poczekac 10 minut az sie cisnienie wyreguluje. potem dopompowac na 1,5 bar i czekac 20 do 30 minut jak cisnienie bedzie stalo to jest wszystko w porzadku z uszczelka i glowica...

Jednak nieda sie tak zrobic bo jak nagrzeje silnik na 90°C podepne tester i czekam 10 minut to temperatura woda po 10 minutach juz ma zaledwie 70°C potem jak dopompuje na 1,5bar to woda znowu stygnie (bo wiadomo jak samochod zgaszony jest to stygnie wszystko) i zeby potem odczekac te 20- 30 minut to uklad w tym momencie juz jest ponizej 50°C a niby powinno sie sprawdzac jak uklad ma 90°C caly czas...

Wiec jak ja to mam zrobic?

Pozdrawiam!

Opublikowano

mozesz podesłac jakies zdjecie tego testera... bo ja uzywam w pracy testera do którego sie wlewa płyn koloru nibieskiego...i tam na rzgrzanym silniku odkrecasz kolrek przykładasz przyzad i naciskasz 5 razy gruszke gumowa i jak płyn zmieni kolor na zielony tzn ze w układzie znajduje sie CO2

Opublikowano

Jakis dziwny ten tester C02. W typowych testerach płyn reakcyjny w komorze testera będzie reagował z gazami z układu chłodzenia i w przypadku zwiększonej zawartości CO2 zmieni barwę. To, co opisuje kolega kladi, to raczej jakis tester cisnieniowy, a nie CO2. :eusathink: Poza tym to urzadzenie przy tej metodzie pomiaru nie wskaze w 100 %, ze winna jest glowica lub uszczelka pod czapka, bo po drodze jest chlodnica,klika wezy i zlaczek i tam moze byc ewentualny ubytek cisnienia. Dlatego stosuje sie testery CO2, ktore daja taka pewnosc.

Opublikowano

Urządzenie do sprawdzania szczelności głowicy

ja uzywam dokładnie tego... i jest bardzo dobre... choc jak jest minimalna nieszczelność test nie pomoże w wielu autach nie pomógł i ryzyko było rozbieranie ale na szczescie kazda ryzykowna rozbiórka była trafna z podejrzeniami...

Opublikowano

potwierdzam, u mnie płyn też nie zmienił koloru a po wymianie uszczelki jakby ręką odjął.

Ps. SotoM miałeś rację co do mojego przypadku z wyrzucaniem wody.

Opublikowano

oj chyba nie... sprawdx dokładnie...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.