Skocz do zawartości
IGNOROWANY

(A4 B6) Uszkodzona pompa wspomagania ???


pawelka76

Rekomendowane odpowiedzi

(Audi a4 b6 1.9tdi) Witam . Gdy odpalę silnik wszystko pracuje normalnie,po około 1minuty zaczyna strasznie hałasować pompa wspomagania,w tym samym czasie zaczyna ślizgać się pasek wieloklinowy i podskakiwać przed pompą tak jakby ona stawiała opór. Gdy zdjąłem pasek poruszałem kołem na pompie obracało się lużno, tylko słyszałem stuki w środku pompy.Czy jest to możliwe że gdy pompa się rozgrzeje stawia opór? czy to może coś innego?????? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam się tutaj. Czasami słyszałem jak mi pompa wspomagania zabuczała, więc postanowiłem ją wymienić, dorwałem używkę od 2.5TDI kolega z forum mi odsprzedał, zamieniłem, zalałem płynem, odpowietrzyłem (zgodnie z opisem , który znalazłem na forum), pojeździłem dzień i znowu wymiana płynu i odpowietrzanie. Objawy są takie, że jest nieznacznie gorzej...jak obroty rosną to kręci się bardzo lekko, jak tylko spadną z wysokich na jałowe, kręci się kierownicą jak w polonezie. Buczy tylko jak skręci się na maxa. Czy to jest jednoznaczne z tym, że pompa jest zajechana czy może być inny tego powód, może ja coś robie źle. Dodam, że przekładnie regenerowałem 1 rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...