Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za element?


hormon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio w okolicach tylnego lewego koła zauważyłem krolpe ciemnego oleju. Zdziwony podjechałem do teścia na kanał i zauważyłem że olej wydobywa się z tego elementu który na zdjęciu zaznaczyłem czerwonym kwadratem. Na gumowym elemencie były numery 8E0 505 193 B. U gajosa znalazłem ten element opisany jako podkładka. Mam pytanie jak się to fachowo nazywa? Jest do dostania tylko w ASO czy są zamienniki?

DSC00338ab.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest podkładka pozniej jest guma zamocowana do belki a olej to nie mam pojecia skad moze być :wink:

Masz QUATTRO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ośkę, ale olej lub coś co go konsystencją przypomina na pewo się tam pojawił bo jest po obydwu stronach tej gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek mam prośbe. Mógłbyś sprawdzić mi w ETCE jaki nr ma ta poduszka? Bo google po podaniu 8E0 505 193 B pokazuje mi tylko jakąś śrube z Febi. Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to sa tulejki z olejem i nie radze tego samemu wymieniac:whistling: kilka godzin walczyłem z jedną żeby ja wyciągnąć i później następne tyle żeby wprasować nową :facepalm: A najciekawsze było to że kupiłem nową z Lemfordera z takim samym numerem jak na starej a tulejka była inna :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to sa tulejki z olejem i nie radze tego samemu wymieniac:whistling: kilka godzin walczyłem z jedną żeby ja wyciągnąć i później następne tyle żeby wprasować nową :facepalm: A najciekawsze było to że kupiłem nową z Lemfordera z takim samym numerem jak na starej a tulejka była inna :kwasny:

I jak wybrnąłeś z problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem 2 sztuki i walczyłem z nimi przez chyba 3 długie wieczory po pracy :facepalm: i to w dodatku auto podniesione na lewarku.

Nożem wyciąłem środek, olej lał mi sie po rękach, później przeciąłem zewnętrzną część tulejki i tak udało mi sie je wyciągnąć :naughty:

z wprasowaniem nie było dużo łatwiej :wallbash: dwie blachy (z dziurami na środku) o grubości chyba 1cm bo cieńsze sie wyginały, jedna z góry druga z dołu, w środek nagwintowany pręt i skręcałem :naughty:

pod blache która wciskała tulejke podłożyłem pierścień żeby sie nie opierała o wewnętrzną część tulejki żeby jej nie zniszczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załozyłes Lema o nr 258 60 01? Takie zamówiłem i chciałem się upewnić skoro mówisz że tulejka była inna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zobacze jaki to numer bo jeszcze je gdzies mam

---------- Post dopisany 10-09-2012 at 16:59 ---------- Poprzedni post napisany 09-09-2012 at 21:36 ----------

numer tej tulejki to 2586101

tulejka nie pasowała bo wewnętrzna cześć była z jednej strony o ok. 1cm wysunięta a z drugiej o tyle samo schowana a powinno być prawie równo, część wewnętrzna z częścią zewnętrzną

wózek trzyma sie na czterech tulejkach, tylne tulejki ze środkiem wysuniętym a przednie ze środkiem na równo, niewiem czy wszystkie A4 tak mają, ale u mnie tak jest

a na fotce którą wkleiłeś jest właśnie tulejka przednia :eusathink:

---------- Post dopisany at 17:02 ---------- Poprzedni post napisany at 16:59 ----------

tulejka z tym numerem co podałem to właśnie nie pasowała a jaki tam teraz jest to niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto zrobilem własnie tej tulei która puszcza olej i jest to tuleja tylna. Może zależy od rodzaju zawiasu? Ja mam 1BV. Zresztą twój nr Lema jest inny niż mój więc jest szansa ze zamówiony bedzie pasowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...