Jump to content
IGNORED

Wymiana turbo K03s na K04 ?

Recommended Posts

Panowie prośba o pomoc. Muszę podjąć decyzję do jutra o wyborze nowego turbo.

Mam seryjne K03s w BEX (które się wysrało i leży już na stole) i mam dwie opcje:

- kupić nowe K03s

- kupić K04

Czy jest sens wsadzać K04? Chciałbym przez pewien czas jeździć na seryjnym sofcie ale w przyszłości nie wykluczone że apetyt na kucyki urośnie... Jak taka turbina by się sprawdzała bez żadnych innych modyfikacji? Większy lag?

która dokładnie turbina pasowałaby plug&play? K04-015 ? Ma ktoś może numer OEM Audi?

Wszystkie sugestie mile widziane. Z góry dziękuję za pomoc :-)

Mam ten sam problem co Ty, wrocilem przed chwilą z urlopu i musze podjac decyzje co zrobic z moim turbo.

Nowe k03s to w zależności od dostawcy koszt ponad 3500zł.

Nowe K04 to koszt 3350

Szczegóły w aukcji:

Nowa turbosprężarka Audi A4 A6 Passat 1.8T TUNING (2606475154) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

powodzenia :)

No ja juz jestem po zabiegu - pod maska siedzi nowe K03s czyli została seria. Wyczytałem gdzieś ze K03s jest bardziej wytrzymałe od K04. Przewaga K04 to ze moze nam wydmuchac 5-10 KM wiecej.

W moim przypadku mijalo sie to z celem. Jak cos juz robic moim zdaniem to wsadzac GT28rs ale to juz wiecej floty.

Jeśli chodzi o wrażenia to jestem mega zadowolony. Zupełnie inna kultura jazdy. Z Turbo nie słychać żadnego piszczenia, laduje tyle ile fabryka dała i nic nie cieknie.

Ja dostałem K03s za 3300. Jak taniej nie znajdziesz to daj znac to spróbuje ogarnąć.

Nowe k03s to w zależności od dostawcy koszt ponad 3500zł.

Nowe K04 to koszt 3350

Szczegóły w aukcji:

Nowa turbosprężarka Audi A4 A6 Passat 1.8T TUNING (2606475154) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ta K04 i K03s to jedno i to samo praktycznie. Koła kompresji są identyczne w obydwu, a różnica jest w wirnikach: K04 ma 42/46 a K03s ma 40,3/45. K03s szybciej wstanie, ale K04 dłużej utrzyma ciśnienie. Moc ta sama generalnie, niut wiekszy w K03s i dostęp do częsci jest. K04 to rozwiercona muszla K03s i brak częsci zamiennych. Dlatego ja zbudowałem tą swoja BV50/K03s :) Jest na sprzedaż jakby co, bo ja celuje w 300+ :) na PW pisać zainteresowani.